تسنیم/ فرمانده انتظامی مازندران از رفع تصرف و آزادسازی ۲۲ هزار متر مربع از اراضی ملی و جنگلی به ارزش ۱۶ میلیارد و ۱۷۵ میلیون ریال در سه ماهه ابتدای سال جاری در سطح استان خبر داد.
سردار سید محمود میرفیضی با اشاره به همکاری و تعامل پلیس با دستگاه قضایی و دستگاه‌های اجرایی و امنیتی استان در راستای مقابله جدی با پدیده زمین‌خواری در سطح استان از کشف زمین‌خواری‌ها در سطح استان و رفع تصرف و آزادسازی بیش از 22 هزار متر مربع از اراضی ملی و جنگلی استان خبر داد.
وی ارزش ریالی کشفیات را 16 میلیارد و 175 میلیون ریال اعلام کرد و افزود: در این ارتباط 11 متهم به زمین‌خواری شناسایی و دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.
فرمانده انتظامی مازندران حفظ بیت‌المال و اراضی ملی و جنگلی را که به عنوان سرمایه ملی است، وظیفه همگانی دانست و افزود: پلیس با هرگونه تصرف و تجاوز به اراضی ملی برابر قانون برخورد خواهد کرد.
انهدام باند کلاهبرداری تلفنی توسط پلیس فتا مازندران
سرهنگ پاسدار حسن محمدنژاد، رئیس پلیس فتای مازندران نیز از شناسایی و دستگیری سه کلاهبردار پیامکی و تلفنی توسط کارآگاهان پلیس خبر داد. وی افزود: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر این که اینکه فردی به بهانه برنده شدنش در یک برنامه رادیویی وی را به پای دستگاه خودپرداز کشانده و 470 میلیون ریال از وی کلاهبرداری کرده است، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
وی افزود: ماموران پس از هماهنگی با مرجع قضایی با انجام اقدامات اطلاعاتی متهم را که ساکن شهرستان کرج بوده است شناسایی کردند.
محمدنژاد، خاطرنشان کرد: متهم که دارای سابقه جعل و کلاهبرداری نیز بوده است در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد و در بازرسی از منزل وی تعدادی سیم کارت و کارت عابر جعلی کشف شد.
محمدنژاد تصریح کرد: متهم در بازجویی‌های به عمل آمده به کلاهبرداری از مردم با ارسال پیامک و تماس‌هایی مبنی بر برنده شدن آنان در مسابقات رادیویی با همکاری فردی که به اتهام قتل در زندان به سر می برد اعتراف کرد.
وی بیان کرد: متهم وجوه دریافتی از مالباختگان را پس از انتقال به کارت‌های عابر جعلی صرف خرید سکه از بازار تهران می‌کرد و در قبال دریافتی وجهی به عنوان پورسانت از زندانی، آن را تحل یکی از همدستان وی در بیرون از زندان می داد. متهمان و همدست آنان نیز دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar