تسنیم/ نماینده مردم میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز هم نماینده، هم امام جمعه و هم فرماندار هر سه تکابی هستند بنابراین بهانه‌ای برای کم‌کاری دولت در تکاب وجود ندارد.
همایون هاشمی ظهر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به کم لطفی دولت به تکاب در دوره‌های مختلف اظهار داشت: در چهل سال گذشته کم لطفی‌های زیادی به تکاب شده است و اکنون این شهر از شهرهای هم‌جوار خود از جمله شاهیندژ و بیجار عقب‌تر مانده و کمتر توسعه یافته است.
وی افزود: عنصر گمشده شهرستان تکاب اتحاد است و امروز باید با همدلی و انسجام و توان و قدرت بیشتر عقب ماندگی‌های گذشته را جبران کنیم.
نماینده مردم میاندوآب، شاهیندژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی گفت: باید اعتراف کنیم که تکاب خیلی عقب، مانده است و این عقب ماندگی مربوط به دوسال اخیر که ما هستیم، نیست بلکه مربوط به دوره‌های گذشته است و ما الان داریم این کمبودها را جبران می‌کنیم.
هاشمی اظهار داشت: اکنون که قطار توسعه تکاب راه افتاده، باید مسیر را باز کنیم و ما اکنون کارها را جلو می‌بریم. برای توسعه باید سعه صدر داشته باشیم. با اقداماتی که داریم انجام می‌دهیم روزهای خوبی برای تکاب در پیش است.
وی تصریح کرد: امروز هم نماینده، هم امام جمعه و هم فرماندار هر سه تکابی هستند بنابراین بهانه‌ای برای کمکاری دولت در تکاب وجود ندارد.

در عرصه مدیریت تکاب تیم خوبی وجود دارد

هاشمی گفت: بعد از حضور فرماندار جدید ریل گذاری و سرعت خوبی در کارها وجود دارد و راندمان کارها نیز در ریل بهبودی و توسعه پیش می‌رود. ما نیز در کنار مسئولان هستیم.
وی افزود: از زحمات فرماندار قبلی نیز تشکر می‌کنم و آنچه که می گویم نفی گذشته نیست بلکه تأیید امروز و آینده است.
هاشمی تصریح کرد: به مدیران و مسئولان فعلی خدا قوت میگویم چرا که در وضع نامناسب و بد مالی دولت و شرایط سخت کنونی دارند کار و تلاش می‌کنند.
وی گفت: در مورد نیروی انسانی و تغییرات مدیریتی هیچ صحبتی با فرماندار نداشتم و اصلاً کاری به این مسائل ندارم، اختیار این امر با فرماندار است و مدیران نیز با قدرت به کار خود ادامه دهند.
نماینده مردم میاندوآب، شاهیندژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی گفت: در عرصه مدیریت تکاب تیم خوبی وجود دارد و ما راضی هستیم. وقتی می‌شنوم فرماندار تکاب ساعت‌ها ملاقات عمومی و دیدار مردمی دارد و به روستاهای دورافتاده برای بازدید و بررسی مشکلات می‌رود بسیار لذت می‌برم و به این اقدامات افتخار می‌کنم.

وی افزود: اگر زیر ساخت و جاده مناسب وجود نداشته باشد، سرمایه گذار به تکاب نمی‌آید. برخی هنوز باور نمی‌کنند که برای تکاب مجوز فرودگاه صنعتی گرفتیم.

لزوم تخصیص حقوق قانونی مردم تکاب از معادن طلا

هاشمی گفت: با توجه به وجود 2 معدن طلا، ارزش افزوده اختصاص یافته به تکاب خیلی کم است و احساس می‌کنم حوزه مالیات به تکاب نگاه مناسبی ندارد.
وی تصریح کرد: تخصیص 3.7 درصد از 9 درصد ارزش افزوده به تکاب باید رقم قابل توجهی باشد.
نماینده مردم میاندوآب، شاهیندژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت فعلی شهرداری خیلی نگران کننده است و شهرداری باید برای حل مشکل کارگران و پرداخت حقوق آنان اقدامات جدی و فوری انجام دهد.
وی افزود: نمی‌توانم شاهیندژ و میاندوآب را رها کنم. مردم این شهرها هم با یک امید 4 ساله به من رأی دادند. تفکیک حوزه اتفاق افتاده اما رایی که به من دادند مربوط به قبل از تفکیک است و من الان نماینده هر سه شهرستان هستم.
فرماندار تکاب نیز در این جلسه با بیان اینکه وضعیت نامناسب راه‌های دسترسی شاه بیت مشکلات شهرستان است اظهار داشت: ساماندهی و اصلاح وضعیت جاده‌های تکاب در دستور کار قرار گرفته و در حال اجراست.
علی مکرمی افزود: از چهار سمت تکاب از جمله محور دندی- تخت سلیمان و محور شاهیندژ ساماندهی جاده‌ها آغاز شده است.

ضرورت توجه به گردشگری تکاب

وی با اشاره به وضعیت نامناسب زیرساخت‌های گردشگری تکاب بیان کرد: با توجه به اینکه وضعیت جاده‌ها و راه‌های دسترسی به اماکن گردشگری تکاب نامناسب است، گردشگران بیش از 4 یا 5 ساعت در تکاب نمی‌مانند و برای اصلاح این شرایط برنامه‌های گسترده‌ای داریم.
مکرمی گفت: به دنبال اجرای صده محمدیه، سالگرد تأسیس مدرسه محمدیه تکاب، جشنواره تخت سلیمان برای معرفی بهتر و بیشتر این اثر منحصر به فرد تاریخی هستیم و در این زمینه اقداماتی در راستای خواهر خواندگی تخت سلیمان و تخت جمشید انجام شده است.
وی افزود: برای رونق صنعت گردشگری تکاب باید کار و تلاش گسترده‌ای صورت گیرد تا مشتاقان بازدید از تخت سلیمان و سایر مراکز گردشگری تکاب افزایش یابد.
فرماندار تکاب با اشاره به برنامه بازدید از روستاهای شهرستان گفت: با حضور در روستاها، کمبودهای روستاها را از نزدیک دیده و مشکلات را به طور مستقیم از زبان مردم می‌شنویم.

رفع کمبودها برای تحقق توسعه روستایی تکاب

مکرمی با بیان اینکه با جدیت به دنبال حل مشکلات روستاها هستیم افزود: در برخی از روستاها با وجود مشکلات فراوان، مردم با صبر، عشق و علاقه در مناطق روستایی زندگی می‌کنند و خوشبختانه اخیراً مهاجرت معکوس در تکاب اتفاق افتاده و برخی از مردم نیز برای زندگی در روستا به موطن اصلی خویش بر می‌گردند.
وی گفت: امیدواریم با رفع کمبودها زمینه افزایش مهاجرت معکوس و توسعه روستاها را فراهم کنیم.
فرماندار تکاب همچنین از بانک های عامل خواست در اعطای تسهیلات به ویژه وام های اشتغال زایی سختگیری نکنند و زمینه سرمایه گذاری را فراهم کنند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar