فارس/ رئیس انجمن شناسی زیستی ایران گفت: ایران بیش از 700 میلیون تن دی‌اکسید کربن به صورت سالانه تولید می‌کند که اگر طبق این روال پیش برویم در سال 2020 دچار مشکلات بزرگی خواهیم شد.
بهزاد قره یاضی امروز عصر در کنگره بین‌المللی جنبه‌های نوین زیست‌شناسی کاربردی که در دانشگاه خوارزمی کرج برگزار شد، گفت: تولیدات ترا ریخته باید در ایران انجام شود درحالی‌که تا به امروز نقش تأثیرگذاری در این زمینه نداشته‌ایم.
وی فروش بذر ترا ریخته در جهان را 17 میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: آمارها نشان‌دهنده این است که اکنون شاهد افزایش خریدوفروش این محصول در سطح دنیا هستیم و واجب است کشور ما نیز در این حوزه، اقدامات اثرگذار کافی داشته باشد.
رئیس انجمی ایمنی زیستی ایران در ادامه افزود: اگر بتوانیم محصولات ترا ریخته را بیش‌ازپیش مورداستفاده قرار دهیم، استفاده از سموم و گازهای گلخانه‌ای کاهش زیادی پیدا خواهد کرد.
قره یاضی تولید دی‌اکسید کربن در ایران را 700 میلیون تن سالانه اعلام کرد و گفت: اگر این روند را ادامه دهیم در سال 2020 مجبور به پرداخت جریمه ایران خواهیم شد از همین رو لازم است از هم‌اکنون تدابیری برای کنترل این موضوع بی اندیشیم.
وی بابیان اینکه برخی از رسانه‌ها سعی دارند محصولات ترا ریخته را بد نشان دهند، خاطرنشان کرد: برخی از سایت‌های خبری باهدف ایجاد رعب و وحشت مطالبی را منشتر می‌کنند که درست نیست و به جرأت می‌توان گفت هیچ‌یک از افراد به دلیل مصرف محصولات ترا ریخته دچار مشکل نشده و این مطالب تنها القای نگرانی در جامعه است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar