آنا/ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه دفاع از منافع ملی وظیفه دولت است، گفت: برای تأمین منافع ملی هر اقدامی نیاز باشد از جمله بستن تنگه هرمز حق مشروع ملت ایران است.
ابوالفضل حسن‌بیگی درباره مباحث مطرح شده درباره بسته شدن تنگه هرمز در صورت تحریم نفتی ایران، اظهار کرد: طبق قوانین بین‌المللی تمامی‌ آبراه‌ها و تنگه‌ها بر مبنای منافع مشترک کشورها قابل اداره و حفاظت است و وقتی کشوری به حریم سرزمینی کشور دیگری در بعد نظامی، امنیتی و ابعاد دیگر تعرض کند، آن کشور مجاز به برخورد خواهد بود.
وی با بیان اینکه اگر آمریکا بخواهد در خلیج فارس و تنگه هرمز قلدری کرده و به زور اقداماتی را انجام دهد که با منافع ملی و امنیتی ما مغایر است، باید از منافع خود دفاع کنیم، تصریح کرد: ترامپ آن سوی دنیا نشسته، اعلام گردن کلفتی می‌کند و گمانش هم این است که با داشتن ارتشی مسلح به بمب هسته‌ای قادر است کره زمین را در اختیار بگیرد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران قاطعانه و با جسارت اعلام می‌کند وقعی برای ارتش آمریکا و سیاست‌های رئیس جمهور بیمار مغزش قائل نیست.
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: هر زمان منافع ملی ما به خطر بیفتد می‌توانیم تنگه هرمز را ببندیم و پاسخ هر اقدام نظامی در این زمینه را نیز خواهیم داد.
حسن‌بیگی با تاکید بر اینکه از منظر منشور سازمان ملل دفاع برای همه کشورها مشروع است، بیان داشت: ما با تجاوزهای بی‌حد و حصر آمریکا برخورد می‌کنیم و به بی‌منطقی‌های ترامپ پاسخ می‌دهیم. او با اقداماتش قوانین سازمان ملل را به تمسخر و امنیت ملی کشورها را به بازی گرفته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: قرار باشد آمریکا قانون جنگل را بر دنیا حاکم کند، سنگ روی سنگ بند نخواهد شد و جمهوری اسلامی ایران کشوری نیست که زیر سلطه آنها برود.
وی تنگه‌های هرمز، جبل‌الطارق، باب‌المندب، سوئز و پاناما را پنج تنگه استراتژیک دنیا معرفی کرد و گفت: آمریکا از تنگه پاناما با تمام وجودش دفاع می‌کند، اما این حق را برای دیگران قائل نیست.

حسن‌بیگی با تصریح اینکه آمریکایی‌ها در سراسر منطقه به ملت‌ها ظلم کردند، اظهار کرد: در افغانستان، پاکستان، عراق، سوریه، لبنان، یمن، فلسطین، لیبی و ... به کشورها تجاوز کردند و کسی نتوانست پاسخ آنها را بدهد. ایران در سطح قدرت‌های جهانی توانایی دفاعی و نظامی دارد. لذا اینها مشاهده کردند با حضور مستشاری جمهوری اسلامی ایران در عراق، سوریه و لبنان‌، داعشی که تا بن دندان مسلح بود و حمایت آمریکا و دلارهای عربستان خبیث را داشت داعش شکست خورد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: دفاع از منافع ملی وظیفه دولت است، لذا برای تأمین منافع ملی هر اقدامی که نیاز باشد از جمله بستن تنگه هرمز، جزو حق مشروع ملت ایران است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar