تهران پرس/ سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بجنورد گفت: نرخ بلیت اتوبوس های درون شهری بجنورد از ابتدای مرداد ماه ۱۰ درصد افزایش می یابد.
حمیدرضا شافعی با بیان اینکه با مصوبه شورای شهر بجنورد و تایید فرمانداری بجنورد نرخ کرایه ها افزایش یافته است، اظهار کرد: از ابتدای مرداد ماه علاوه بر نرخ بلیت اتوبوس های درون شهری نرخ کرایه تاکسی های عمومی نیز ۱۸ درصد و نرخ کرایه تاکسی های تلفنی نیز بر اساس مسافت و منطقه ۲۰ تا ۲۳ درصد افزایش می یابد.
شافعی افزود: البته نظر تاکسی رانی کمی بیش از مبلغ مصوب شده بود که شورای اسلامی شهر با اندکی کاهش این میزان را تصویب و فرمانداری نیز تایید کرد.
وی با اشاره به اینکه هزینه رانندگان تاکسی با شرایط فعلی اقتصاد افزایش یافته است، گفت: این افزایش نرخ کرایه به منظور جبران بخشی از هزینه آن ها بوده است.
سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بجنورد همچنین درباره بیمه رانندگان تاکسی، بیان کرد: موضوع بیمه رانندگان تاکسی کشوری است و این مهم از سوی مسئولان استانی و کشوری در حال پیگیری است و امیدواریم به زودی خبرهای خوشی در این رابطه اعلام شود.
شافعی اظهار کرد: اخیرا رئیس جمهور نسبت به مقرر شدن بیمه رانندگان تاکسی دستوراتی داده که با پیگیری آن امیدواریم به زودی این مشکل رفع و رانندگان به خواسته به حق خود، برسند .
وی با اشاره به اینکه دو هزار و ۳۰۰ تاکسی در بجنورد فعالیت می کنند، مطرح کرد: ظرفیت فعالیت تاکسی در بجنورد اشباع شده و مجوز جدیدی به متقاضیان داده نمی شود