ایرنا/ اولین نشست اتاق های بازرگانی منطقه چهار روز شنبه (23 تیر) با حضور رئیس اتاق ایران و با هدف کمک به توسعه غرب و جنوب غربی کشور در کرمانشاه برگزار می شود.
اتاق های بازرگانی منطقه چهار شامل استان های کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، مرکزی و خوزستان است که دبیری آن را کرمانشاه بر عهده دارد؛ البته استان خوزستان دارای سه اتاق خوزستان، آبادان و خرمشهر است.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمانشاه روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: نشست یک روزه اتاق های بازرگانی منطقه چهار در راستای تصمیمات نشست های توسعه استانی و با رویکرد توسعه منطقه‌ای برگزار می شود.
کیوان کاشفی افزود: غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران هم میهمان ویژه این هم اندیشی است.
وزارت کشور با هدف توسعه متوازن در کشور، «استان‌های تهران، قزوین، مازندران، سمنان، گلستان، البرز و قم در منطقه یک »، «استان‌های اصفهان، فارس، بوشهر، چهارمحال بختیاری، هرمزگان و کهکیلویه و بویراحمد را در منطقه 2»، «استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، گیلان و کردستان را در منطقه سه »، «کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، مرکزی و خوزستان را در منطقه چهار» و «خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، کرمان، یزد و سیستان و بلوچستان» را در منطقه پنج قرار داده است.
دبیر منطقه اول تهران، دبیر منطقه دوم اصفهان، دبیر منطقه سوم آذربایجان شرقی، دبیر منطقه چهارم کرمانشاه و دبیر منطقه پنج خراسان رضوی هستند.
استان 2 میلیون نفری کرمانشاه دارای ظرفیت های اقتصادی متعددی بویژه در حوزه گردشگری، صنایع دستی، کشاورزی و توسعه صادرات است اما در عین حال با مشکلات بزرگی مانند بیکاری، نابسامانی کسب و کار و ورود اندک سرمایه گذاران مواجه است.
سالانه بیش از 2 میلیارد دلار کالا از استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر می شود.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar