باشگاه خبرنگاران/مدیرکل اوقاف وامور خیریه کرمان گفت: 20هزار متصرف در موقوفه طهماسب آباد در کرمان داریم که ادای حق آن الزامی است.
حجت الاسلام اسماعیل تدینی در دیدار دکتر پور ابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور و رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به گره خوردن دو موضوع وقف و اقتصاد به هم، وقف را به عنوان پشتوانه اقتصادی کشور بیان کرد و گفت: برخی از مشکلات موجود مانع زیبایی و ماهیت وقف در جامعه می‌شود.
وی بابیان اینکه بر ضرورت نخبه پروری و جذب ایده‌های جدیدوراهبردی در ابعاد مختلف حوزه وقف در اوقاف تاکید کرد و گفت: نخبه‌ها و محققان دانشگاهی سرمایه عظیمی هستندکه در ورود اندیشه‌های نوین به حوزه وقف می‌تواند اثر گذارباشد.
تدینی افزود: اوقاف در انجام رسالت خود نیاز به همکاری و تعامل با جامعه دارد که یکی از موارد آن در بحث رعایت حقوق موقوفات می‌باشد.
وی در همین رابطه گفت: بیش از ۵۰ درصد موقوفات استان در شهر کرمان پراکنده هستند و تنها بیش از ۲۰ هزار متصرف در موقوفه طهماسب آباد داریم که اگر ادای حق موقوفه درست اجرا شود بخودی خود بسیاری ازمشکلات مرتفع می‌شود.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان از اقدام این اداره جهت برپایی نمایشگاه فرصت‌های شغلی موقوفات استان خبر داد و گفت: با شناسایی املاک و اراضی موقوفات مستعدسرمایه گذاری از ظرفیت سرمایه گذاری این نمایشگاه در جهت عمران و آبادانی موقوفات استان استفاده خواهد شد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان از اقدام این اداره جهت برپایی نمایشگاه فرصت‌های شغلی موقوفات استان خبر داد و گفت: با شناسایی املاک و اراضی موقوفات مستعدسرمایه گذاری از ظرفیت سرمایه گذاری این نمایشگاه در جهت عمران و آبادانی موقوفات استان استفاده خواهد شد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar