خبرگزاری صدا و سیما/دهمرده یکی از نمایندگان منطقه سیستان در مجلس شورای اسلامی ،در نشست خبری با خبرنگاران بر تلاش دیپلماسی برای حق آبه منطقه سیستان تاکید کرد.
نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در این نشست خبری درباره حق آبه سیستان از افغانستان گفت: حق آبه سیستان از افغانستان سند قانونی دارد و سوالات ما از دولت درباره حق آبه به طور مستمر ادامه دارد و دولت باید در این زمینه دیپلماسی اش را فعالتر کند و موانع گرفتن این حق را برطرف کند.
دکتر دهمرده همچنین در مورد طرح انتقال آب شرب از دریای عمان گفت: طرح انتقال آب شرب از دریای عمان برای تامین آب شرب مرکز استان و منطقه سیستان و طرح آبهای ژرف به موازات حق آبه سیستان در دستور کار نمایندگان سیستان است و ما پیگیر آن هستیم.
وی با اشاره به فرصت مرز و یکپارچه کردن مرزهای استان گفت: مرز استان یک فرصت مناسب برای صادرات و واردات است و انتظار ما از استاندار این است که زیرساخت های لازم را برای گذرهای مرزی فراهم کند.
دکتر دهمرده درباره منطقه آزاد سیستان هم گفت: منطقه آزاد سیستان و 26 منطقه آزاد از سایر نقاط کشور در مراحل قانون گذاری مجلس شورای اسلامی قرار دارد.
وی گفت: مجلس درباره این 27 منطقه به صورت یکپارچه نظر خواهد داد که دو مرحله آن رای آورده و فقط مرحله رای گیری کلی آن باقی مانده که تلاش می شود این مرحله هم رای بیاورد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar