تسنیم/ نماینده مردم جیرفت در مجلس با اشاره به ضرورت تجهیز صددرصدی جاده‌های جنوب کرمان به سیستم هوشمند ثبت تخلفات، دوربین کنترل سرعت و تجهیزات الکترونیکی گفت: باید برابر استانداردهای لازم جاده‌های را بسترسازی کنیم تا شاهد کاهش تلفات جاده‌ای باشیم.
یحیی کمالی‌پور صبح امروز در جلسه کمیته اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل جنوب استان کرمان اظهارداشت: امروز جاده‌های ما قاتلان خاموش و بدون مجازات تلقی می‌شوند.
وی تصریح کرد: تصادفاتی که روزانه در جاده‌های ما صورت می‌گیرد شرایطی را ایجاد می‌کند که متولیان حوزه تامین سلامت به فکر مردم و چاره اندیشی در این حوزه باشند.
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد علائم راهنمایی و رانندگی می‌تواند اصل اساسی و مهم در حوزه جاده‌ها باشد گفت: تاکنون نتوانستیم راهکار عملی برای کاهش تصادفات جاده‌ای داشته باشیم که باید در این موضوع تدبیری اندیشیده شود.
وی افزود: درصد بالایی از مسیرهای مواصلاتی ما فاقد شانه هستند که این بزرگترین مشکل برای ما بخصوص برای کشاورزان و روستائیان است.
کمالی‌پور با بیان اینکه فرهنگ‌سازی برای استفاده از پل عابر پیاده در بین مردم ضروری است، بیان کرد: در حوزه مناطق مسکونی بیش از 20 پل عابر پیاده نیاز داریم.
وی با اشاره به اینکه در مناطق روستایی هیچ علائم هشدار دهنده‌ای وجود ندارد گفت: باید در این مناطق که آگاهی مردم کمتر است توجه بیشتری به این مسئله شود.
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما نتوانستیم جاده‌های خود را مدیریت کنیم، افزود: فرهنگ برخورد پلیس در این منطقه جا نیفتاده است و ضروری است تا پلیس برخورد لازم با مردم را داشته باشد اما از یک فرهنگ متناسب استفاده شود.
وی با اشاره به اینکه باید صد در صد جاده‌های جنوب استان به سیستم هوشمند ثبت تخلفات، دوربین کنترل سرعت و تجهیزات الکترونیکی مجهز شود بیان کرد: در چنین شرایطی شاهد کاهش تلفات در این حوزه هستیم.
کمالی پوربا بیان اینکه بسترهای لازم را برای تامین امنیت جاده‌های منطقه را فراهم کنیم، عنوان کرد: باید برابر استانداردهای لازم جاده‌های خود را بسترسازی کنیم تا شاهد کاهش تلفات جاده‌ای باشیم.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar