تسنیم/رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: ۲۳ پروژه کلیدی جهاد کشاورزی لرستان تا پایان امسال به‌ بهره‌برداری می‌رسد.
عبدالرضا بازدار در آئین کلنگ زنی واحد هزار رأسی پرورش گاو شیری در بخش پاپی شهرستان خرم‌آباد اظهار داشت: لرستان یکی از استان‌هایی است که ظرفیت آن می‌تواند در همه حوزه‌ها و به‌ویژه در بخش کشاورزی نقش ویژه‌ای در توسعه ملی داشته باشد.
وی بابیان اینکه لرستان با داشتن 700 تا 800هکتار زمین زراعی دارای 23 درصد زمین آبی است افزود: در هرسال بالغ‌بر سه میلیون تن محصول کشاورزی به ارزش 5300 میلیارد تومان در استان تولید می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با تأکید بر اینکه بیش از 145هزار خانوار در استان به‌طور مستقیم از بخش کشاورزی ارتزاق می‌کنند عنوان کرد: در استان بالغ‌بر 360هزار تن در سال تولیدات دامی داریم که از این مقدار 28هزار تن گوشت است، درصورتی‌که سرانه تولید کشور 11 کیلو بوده، در استان به ازای هر نفر 15.5کیلوگرم گوشت تولید می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در لرستان 235هزار تن شیر تولید می‌شود بیان کرد: در کشور به ازای هر نفر 110 کیلوگرم شیر در روز تولید می‌شود اما در لرستان به ازای هر نفر بیش از 135 کیلوگرم در سال تولید شیرداریم.
بازدار بابیان اینکه لرستان دارای 65هزار تن تولید گوشت مرغ است گفت: تولید مرغ در کشور کمتر از چهار کیلو است اما در استان بالغ‌بر 38کیلوگرم گوشت قرمز، 27 هزار تن ماهی، هزار و 600 تن عسل هفت هزار تن تخم‌مرغ تولید می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان بابیان اینکه 3.7میلیون رأس گاو در لرستان وجود دارد خاطرنشان کرد: یکی از اهداف سازمان جهاد کشاورزی در استان افزایش بهره‌وری است.
وی با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه باید واحدهایی با ظرفیت 10 هزار رأس دام سنگین ایجاد کنیم اظهار داشت: واحدهایی با ظرفیت شش هزار رأس دام در نورآباد، بخش پاپی و الیگودرز در حال ساخت است.
بازدار بابیان اینکه تا پایان سال در استان 30هزار تن شیر تولید خواهد شد افزود: در کشور چهار درصد برای افزایش تولید شیر در استان لحاظ شده است و یکی از اقدامات خوب در لرستان پروژه‌های کلیدی است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اینکه پروژه‌هایی که در امنیت غذایی استان نقش دارند در هدف هستند عنوان کرد: 23 پروژه کلیدی در جهاد کشاورزی در نظر گرفته‌شده که تا پایان سال به‌ بهره‌برداری می‌رسد.
وی بابیان اینکه موضوع پروژه‌های اقتصاد مقاومتی و امنیت غذایی در هدف دولت است، بیان کرد: این پروژه در بخش پاپی دارای 23میلیارد تومان اعتبار است که هشت میلیارد تومان آن توسط سرمایه‌گذار و مابقی آن از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در بحث اشتغال روستایی تأمین‌شده است.
بازدار با تأکید بر اینکه 19میلیارد تومان در بخش کشاورزی اشتغال روستایی جذب‌شده گفت: سرمایه‌گذار این واحد اقتصادی از توان لازم بهره‌مند بوده و سرمایه‌گذاران این‌گونه می‌توانند در برنامه‌های جذب سرمایه‌گذار در استان مؤثر باشند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar