فارس/مدیرکل آموزش‌وپرورش استان لرستان بیان کرد: از 5 هزار و 809 فضای آموزشی یک هزار و 50 واحد کد تخریب خورده‎اند و از مجموع باقی‌مانده 680 واحد نیا ز به بازسازی جدی دارند
رضا زینی‌وند مقدم پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان با اشاره به اینکه اساس و ستون فقرات توسعه و اعتلای کشور تربیت نیروی انسانی ماهر و شایسته است، اظهار داشت: پرورش نیروی انسانی توسط دستگاه تعلیم و تربیت صورت می‌گیرد و این جایگاه آموزش‌وپرورش را در بین سایر دستگاه‌ها ممتاز و برجسته کرده است.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه هزینه کردن در آموزش‌وپرورش سرمایه‌گذاری است، بیان کرد: بر شرایط اقتصادی کشور واقفیم، از سویی با توجه به اینکه گرایش جوانان به‌ سوی آسیب‌های اجتماعی ریشه در مشکلات اقتصادی و بیکاری دارد.
این مسؤول تاکید کرد: برون‌رفت از این آسیب‌های اجتماعی کار بنیادی و زیر بنایی را می‌طلبد، پس هیچ کجا بهتر از آموزش‌وپرورش برای این کار بنیادی و اساسی وجود ندارد.
زینی‌وند مقدم از بین بردن آسیب‌های اجتماعی را در گرو حرکت هدفمند و کارآفرین دانست و خاطر نشان کرد: این مهم در سیاست‌های دستگاه تعلیم و تربیت به‌خوبی دیده‌ شده و در سند بنیادی نیز هدف‌گذاری شده که نیازمند توجه ویژه و عزم همگانی است.
وی لرستان را استانی را دارای پیشینه‌ای بلند و فرهیختگان بسیار و یکی از 10 استان برتر کشور معرفی و تاکید کرد: این استان با وجود با وجود برخورداری از ظرفیت‌های خوب از توسعه و پیشرفت بازمانده که یکی از دلایل آن نگاه انحرافی و نامناسب به آموزش‌وپرورش است.
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان ادامه داد: لرستان با جمعیت 360 هزار نفری دانش‌آموزی و 40 هزار نفری فرهنگیان حدود 5 هزار و 800 فضای آموزشی دارد که از این مجموع تعداد قابل توجهی متروکه هستند.
زینی‌وند مقدم با اشاره به مشکلات فراوان آموزش و پرورش در لرستان تصریح کرد: از مجموع 5 هزار و 809 فضای آموزشی لرستان یک هزار و 50 واحد کد تخریب خورده و از باقی‌مانده این آمار 680 واحد نیاز به بازسازی جدی دارد، همچنین 2 هزار و 239 واحد آموزشی فاقد سیستم گرمایشی لازم است.
وی تاکید کرد: یکی از مشکلات عمده لرستان مطالبات فرهنگیان بوده که عدد آن تا پایان 96 بالغ‌بر 190 میلیارد تومان است و از این مبلغ 105 میلیارد تومان پاداش پایان خدمت است.
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان لرستان ترکیب نیروی انسانی در لرستان را ترکیب‌های نادری دانست و خاطرنشان کرد: 23 هزار 367 نفر نیروی رسمی، 2 هزار و 300 نیروی پیمانی، یک هزار و 91 نفر قراردادی و یک هزار و 9 نفر نیروی آزاد و حق‌التدریس در استان وجود دارد.
زینی‌وند مقدم اظهار کرد: عدم نیازسنجی آموزش‌وپرورش در جذب نیرو مشکلاتی را ایجاد کرده و دلایل عمده افت تحصیلی در استان لرستان نیز به این دلیل است.
وی با بیان اینکه با توجه به وضعیت اقتصادی استان نگاه‌ها به دنبال اشتغال و نه جذب نیروی متخصص است، خاطرنشان کرد: در برخی پراکنش جغرافیایی رشته‌ها و مناطق جغرافیایی به‌ شدت نیاز و مازاد نیرو داریم و با همه جذب نیرو باز هم یک هزار و 276 نفر و 30 هزار و 634 ساعت تدریس کمبود داریم.
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در خصوص دیگر مشکلات دستگاه تعلیم و تربیت استان گفت: کمبود نیروی خدمتگذار و سرایدار در استان، رفع تبعیض حقوق سایر دستگاه‌ها با حقوق فرهنگیان، تعین تکلیف نیروهای حق‌التدریس و آزاد از مشکلات مشکلات و مطالبات در استان است، همچنین با توجه به کمتر توسعه‌یافتگی بسیاری از مناطق لرستان انتظار توجه بیشتر داریم.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar