مهر/ آذری جهرمی در جریان شورای اداری استان و افتتاح ۱۱ طرح مخابراتی، گفت: مردم نسبت به چیزهای دیگری معترض هستند نه اینکه از قطعی تلفن همراه یا اینترنت ناراضی باشند.
وی پیش از ظهر پنجشنبه در سالن اجتماعات مخابرات فارس در حضور اعضای شورای اداری استان خطاب به رئیس مجمع نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی که عدم رضایت مردم از قطعی خطوط موبایل و اینترنت شاکی هستند را پیش کشید، گفت: به جای اینکه اعتراض مردم را به قطعی موبایل و کندی اینترنت ربط دهیم باید در جای دیگری به دنبال اعتراض آنان بگردیم.
وزیر ارتباطات در عین حال با توجه به فهرست ۱۱ عنوان پروژه ای که از سوی مخابرات فارس برای افتتاح ارایه شده است عنوان کرد: لزومی ندارد شبه ناک به مردم گزارش دهید، زیرا روش سنتی ارایه گزارش به پایان رسیده است.
آذری جهرمی در عین حال با اعلام اینکه یک اتصال فیبر نوری یک عملیات است نه پروژه، ادعای هزار میلیارد تومان هزینه برای چنین طرح هایی را نادرست دانست.
وی در خصوص اینکه در شیراز طی دوسال گذشته بجای اینکه دکل های مخابراتی نصب شود، جمع آوری شده تصریح کرد: ۵۲ میلیارد تومان سرمایه گذاری در خصوص تجهیزات معطل نصب است و دچار شیطنت شهرداری است و مدیری به خاطر خدمت به اپراتوری دیگر این اتفاق را رقم زده است.
وزیر ارتباطات همچنین گفت: اگر تلفن قطع و وصل می شود و مردم را عصبانی می کند ما معذرت می خواهیم، اما آنچه مردم راعصبانی می کند چیزهای دیگری است؛ تبعیض و تنگناها مردم را عصبانی می کند.
آذری جهرمی افزود: در دی ماه گذشته که فارس بودم در یکی از خیابان های شیراز یک مکالمه تلفنی چهار بار قطع شد.
وی با بیان اینکه عدم یکپارچگی دولت را دچار سختی های در اداره کشور می کند، افزود: بی توجهی و عنایت نداشتن ممکن است ما را در کمرکش سقوط قرار دهد، اما عملکرد جمهوری اسلامی در مسیر رشد قابل توجهی است.
وزیر ارتباطات با این وجود یادآور شد: دنیا سکوت نکرده و در مسیر رشد قرار دارد، بنابر این توقعات مردم ما هم رشد کرده اند و راهش همدلی، استفاده از توان جوانان است؛ همدلی با دولت آنگونه که برخی می گویند و می خواهند تحقق نمی یابد.
آذری جهرمی در ابتدای سخنانش ارایه گزارشی از عملکرد حوزه ارتباطات در فارس ارایه کرد و با بیان اینکه مجموعه های متعددی در فارس فعال هستند، گفت: فاصله بین قطب مخابرات کشور بودن و آنچه مد نطر بوده است زیاد است و زیرساختهای مناسبی در زمینه ارتباطات نداریم است و عقب افتادگی مزمن در حوزه ارتباطات وجود دارد.
وزیر ارتباطات با یادآوری اینکه در نوروز امسال به ۹ شهرستان فارس سفر کرده و ساختارهای مخابراتی آنان را بررسی کرده گفت: اقدام فوری و گام نهایی در برنامه ششم توسعه در بخش آی تی تا پایان سال باید انجام گیرد، زیرا ۹۰ درصد روستاها را به خدمات ارتباطات مجهز کنیم و این هدف سختی است.
اذری جهرمی با بیان اینکه توسعه فناوری های روستایی نیازمند سرمایه گاری بیشتری است، عنوان کرد: از فروردین تا امروز ۲۳۰ سایت روستایی و جاده ای به نسل ۴ مجهز شد و ۵۶۹ روستای بالای ۲۰ خانوار به خدمات نسل ۳ و ۴ پیوست.
وی در عین حال گفت: این دستاوردها خوب است، اما برای رسیدن به شاخصها کافی نیست، زیرا ۴۴۴ سایت ارتباطی باید ایجاد شود تا حدود ۱۳۰۰ روستای دیگر را پوشش دهد.
در جریان سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات طرح هایی از جمله کافو نوری، مرکز تلفن کم ظرفیت و پر ظرفیت، ایجاد و افزایش ایستگاه های تلفن همراه، ارتباط رادیویی کم ظرفیت و پر ظرفیت، فیبر نوری، دیتا (BOT)، پروژه تجهیزات ترانسمیشن(OTN ZTE)، لاین و ماکس، اینترنت تجاری، پروژه G۳ و G۴ روستایی به ارزش ۷۹۵میلیارد تومان به تعداد ۴۰۱۴ پروژه با حضور محمدجواد آذری جهرمی، افتتاح شد.
همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar