ایرنا/ سرپرست اداره هواشناسی قصرشیرین گفت: ورود یک توده گرد و غبار ، باعث آلودگی هوای این شهرستان مرزی و کاهش دید افقی در روز پنجشنبه به میزان 6 هزار متر شده است.
امیرپرویز نجفی روز پنجشنبه افزود: هم اکنون میزان دید افقی این شهرستان چهار هزار متر از حد استاندارد یک هوای پاک و سالم (10 هزار متر) کمتر است.
وی ، دمای فعلی هوای قصرشیرین را 44 درجه سانتیگراد بالای صفر و میزان رطوبت موجود در هوای این منطقه مرزی را نیز هشت درصد اعلام کرد.
سرپرست اداره هواشناسی قصرشیرین با بیان اینکه اوایل امروز میزان دید افقی این شهرستان مرزی به سه هزار متر کاهش یافته بود ، اظهار داشت: میزان سرعت وزش باد طی 48 ساعت گذشته 11 متر بر ثانیه بوده است.
نجفی گفت: از ابتدای امسال تاکنون این شهرستان مرزی 45 روز درگیر گرد و خاک بود که روزهای غبارآلود در فروردین 12 ، اردیبهشت هفت ، خرداد 12 و در تیر نیز 14 روز به ثبت رسیده است.
گرد و غبار موجود در هوای منطقه به ویژه نواحی مرزی کشور ، نتیجه وزش باد شدید در بیابان های عراق است که پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی و موجب آلودگی هوای این مناطق و دیگر شهرهای کشور شده است.
طبق توصیه پزشکان شهروندان به ویژه افراد مسن ، کودکان ، بیماران قلبی و تنفسی در روزهای غبارآلود به علت آلودگی هوا و وجود ریزگردها در آسمان شهر از ورود به فضای باز و آزاد خودداری و در صورت لزوم از ماسک استفاده کنند.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از 27 هزار تن جمعیت و 186 کیلومتر مرز با عراق ، در چند سال اخیر برخی از روزها، درگیر گرد و غبار و آلودگی هوا ناشی از پدیده ریزگردها بوده است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar