فارس/رئیس اداره اجتماعی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان زنجان با اشاره به دستگیری تعداد بیش از 550 نفر از معتادان در استان گفت: این معتادان برای بهبودی به مراکز درمانی و کمپ‌ها معرفی شدند که از مجموع معتادان دستگیر شده کمتر از یک درصد را خانم‌ها تشکیل می‌دهند.
محسن حسین‌خانلو اظهار کرد: با توجه به اینکه یکی از اولویت‌های اصلی پلیس اجرای طرح‌های پاکسازی نقاط آلوده و جمع‌آوری معتادین است، لذا ازآغاز سال جاری تاکنون طرح‌های موصوف در استان زنجان اجرایی شده است.
رئیس اداره اجتماعی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان زنجان با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون بیش از 500 مرحله طرح پاکسازی در استان زنجان اجرایی شده است؛ تصریح کرد: در اجرای این طرح اولویت با نقاط آلوده و پرتردد شهر و پاکسازی آن از حضور معتادان بوده است.
وی با اشاره به دستگیری تعداد بیش از 550 نفر از معتادین در استان از آغاز سال تاکنون بیان کرد: این معتادان برای بهبودی به مراکز درمانی و کمپ‌ها معرفی شدند که از مجموع معتادان دستگیر شده کمتر از یک درصد را خانم‌ها تشکیل می‌دهند.
حسین‌خانلو در ادامه از کشف بیش از 730 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان طی سال جاری خبر داد و بیان کرد: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 12 درصد افزایش داشت.
رئیس اداره اجتماعی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان زنجان با اشاره به اینکه تریاک شامل بیشترین مواد مخدر مکشوفه در استان است؛ گفت: البته بیشترین مصرف معتادان نیز مخدر از نوع تریاک است.
وی در ادامه یکی از اقدامات مهم پلیس را اجرای کلاس‌های آموزشی و پیشگیری از اعتیاد عنوان کرد و گفت: در همین زمینه از آغاز سال تاکنون 5 هزار و 500 نفر ساعت دوره آموزشی در استان برگزار شده است.
حسین‌خانلو با بیان اینکه دوره‌های آموزشی در سطوح دانشجویان، دانش‌آموزان، اولیاء، کارکنان ادارات؛ کارگاه‌های تولیدی؛ محلات و مساجد با محوریت پیشگیری از اعتیاد برگزار شده است؛ تصریح کرد: هدف از این کار کاهش مصرف مواد مخدر بوده است.
رئیس اداره اجتماعی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان زنجان نقش خانواده‌ها را در کاهش مصرف مواد مخدر و گرایش جوانان به اعتیاد تاثیرگذار دانست و به خانواده‌ها توصیه کرد؛ بیشتر مراقب فرزندان خود باشند.
وی به شماره 128 پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در زمینه گزارش موارد مشکوک در زمینه قاچاق مواد مخدر اشاره کرد و افزود: قطعا همکاری خانواده‌ها و شهروندان در عملکرد بهتر پلیس و همچنین کاهش اعتیاد به مواد مخدر تاثیرگذار خواهد بود.
حسین‌خانلو در پایان از راه‌اندازی دفتر مشاوره تخصصی اعتیاد در سطح استان طی سال جاری خبر داد و گفت: در این مرکز از ظرفیت کارشناسان زبده در این حوزه استفاده خواهد شد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar