مهر/ نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: نیاز کشور ایجاب می کند مراکز علمی و دانشگاهی به سمت تولید رباتیک و هوش مصنوعی حرکت کنند.
نورمحمد تربتی نژاد در کنفرانس ملی ربات های پروازی، با اشاره به اهمیت و نقش ربات در زندگی امروز، اظهار کرد: نیاز کشور ایجاب می کند مراکز دانشگاهی به سمت ساخت این گونه ربات ها ورود پیدا کنند و دولت و مجلس هم از دانشگاه ها در این راستا حمایت کنند تا بتوانیم در سطح جهانی پیشرفت کنیم و مرزهای دانش را گسترش دهیم.
تربتی نژاد گفت: در قانون برنامه ششم اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی که در مجلس به تصویب رسیده است اعتبارات پژوهشی خوبی برای این برنامه ها به خصوص شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده است.
نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس گفت: احتمال دارد در روند توسعه ربات ها تا سال ۲۰۵۰ به قدری پیشرفت کنند و هوشمند شوند که هوش رباتیک از کنترل انسان خارج شود و ربات هایی ساخته شوند که انرژی خود را کنترل کنند.
وی افزود: باید قوانینی طراحی شود تا خطری که ربات ها مخصوصاً ربات های نظامی می تواند برای انسان داشته باشد، محدود شود.
تربتی نژاد اظهار کرد: گفته می شود که ربات ها موجب افزایش بیکاری در جهان می شوند بنابراین باید قوانینی وضع شود و دولت ها تصمیماتی اتخاذ کنند تا از قشری که بیکار شده اند حمایت صورت گیرد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar