پایگاه خبری - تحلیلی هاژه/ نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی به سانحه برخورد تانکر نفتکش و اتوبوس حامل مسافران در بلوار دکتر حسینی واکنش نشان داد.
سیدمهدی فرشادان، با ابراز تاسف و تاثر از این حادثه دلخراش، اظهار کرد: تا چه زمانی مسئولان از خواب بیدار نمی‌شوند؟ تا چه زمانی باید شاهد جان‌دادن مردم در میان آهن‌پاره‌ها باشیم.
وی با انتقاد از مسئولان عنوان کرد: در کنار جاده‌های غیراستاندارد کوردستان که عامل کشتار مردم شده است، تردد تانکرهای نفتی از مسیر مریوان و سنندج خود معضل دیگری است.
فرشادان یادآور شد: بارها شاهد واژگونی همین تانکرها در رودخانه‌ها و سدهای استان بوده‌ و به مسئولان مربوطه گوشزد کرده‌ایم، متاسفانه تا چنین حوادث جبران‌ناپذیری پیش نیاید، مسئولان نمی‌خواهند واقعیات را قبول کنند.
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران خطاب مدیران بیان کرد: احداث زیرگذر در مسیر شهرک مولوی و ترمینال سنندج از اولویتهاست که متاسفانه به آن توجهی نمی‌شود.
فرشادان با بیان اینکه آیا هنوز مسئولان به این باور نرسیده‌اند که جاده‌های کوردستان #قتلگاه و #قصابخانه‌انسانی هستند، خاطر نشان ساخت: غیراستاندارد بودن جاده‌های کوردستان عامل اصلی مرگ و میر در جاده‌هاست.
وی به طرح استیضاح وزیر راه گریزی زد و گفت: بنده یکی از طراحان استیضاح وزیر راه و شهرسازی بوده‌ام چرا که هر روز در جاده‌های کوردستان کشته داریم و این یعنی نداشتن امنیت روانی در این استان.
فرشادان همچنین از وجود نقاط حادثه‌خیز زیادی در جاده‌های استان کوردستان خبر داد و گفت: هم‌گرایی و دلسوزی دسته جمعی مدیران و نمایندگان از یک سو و جذب اعتبارات جهشی از دیگر سو می‌تواند این حوادث ناگوار را کاهش دهد که بدون شک وزارت راه باید جوابگوی نمایندگان کوردستان باشد.
وی از کلیه مسئولین استان و مجمع نمایندگان کوردستان خواست برای جلوگیری از تکرار چنین حوادث ناگواری، طرح ممانعت تردد تانکرهای عراقی از جاده‌های کوردستان را به طور جدی پیگیری کنند.