فارس/ مدیر حوزه‌های علمیه خراسان شمالی بابیان اینکه در حوزه عفاف و حجاب نهادهای فرهنگی باید از پایه کار کنند افزود: حضور جبهه حق در فضای مجازی درزمینهٔ تبیین و آگاه‌سازی مقوله عفاف و حجاب ضعیف است و بایستی تقویت شود.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حجت سالاری مکی با اشاره به وضعیت مشارکت دستگاه‌ها در کارگروه عفاف و حجاب بیان کرد: اگر دستگاه‌ها در این زمینه وظیفه خود را به دستی انجام می‌دادند قطعاً وضعیت بهتر از این بود که شاهد آن هستیم و در کل همه نهادهای زی ربط تا به امروز عملکرد ضعیفی داشته‌اند.
مدیر حوزه‌های علمیه خراسان شمالی ادامه داد: در کل نهادهای فرهنگی در حوزه عفاف در هر دو بخش زنان و مردان از پایه کارنکرده‌اند و از مهدکودک تا مدرسه، دانشگاه، محل کار، بازار و گفتمان‌های خانوادگی و در کل آموزش عمومی در بحث عفاف و حجاب در کشور بسیار ضعیف است.
وی علت این ضعف را نپرداختن به بحث عفاف و حجاب و روشن نبودن اهمیت موضوع دانست و افزود: هرگز تصور نمی‌شده که روزی برسد که با این شدت در شبکه‌های مجازی و عمومی علیه حجاب و عفاف فعالیت گسترده از سوی دشمن انجام بشود و درواقع دچار یک غفلت بزرگ‌شده‌ایم.
سالاری با اشاره به اولویت دولت‌های متفاوت اظهار داشت: در هیچ دوره‌ای که دولت‌های متفاوتی آمدند کار خاصی برای عفاف و حجاب انجام ندادند و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در دولت‌های مختلف مورد غفلت قرارگرفته است.
وی با اشاره به نقش حوزه علمیه در تبیین مسئله حجاب و عفاف در جامعه بیان کرد: مبلغان بایستی با هنر و مهارت بهتری به این قضیه ورود پیدا کنند و مضرات بی‌حجابی و مزایای عفاف و حجاب را در قالبی مخاطب پسند برای افراد جامعه بالأخص جوانان و نوجوانان تبیین کنند.
مدیر حوزه‌های علمیه خراسان شمالی ادامه داد: حوزه علمیه به‌تنهایی نمی‌تواند در این بخش عمل کند و مسئله تبیین و ترویج عفاف و حجاب در جامعه باهمت همه دستگاه‌های مربوط محقق می‌شود و اگر حوزه علمیه به‌تنهایی به این امر بپردازد و سایر نهادها مثلاً در حوزه ارائه پوشاک مناسب، نظارت و کنترل بر فیلم‌ها و تبلیغات مخالف با عرف و دیگر مسائلی که به بی‌حجابی دامن می‌زند، وظیفه خود را به‌درستی انجام ندهند حوزه علمیه به‌تنهایی راه به‌جایی نمی‌برد.
وی همچنین بیان کرد: متأسفانه در کشور وقتی اسم از عفت برده می‌شود اذهان به سمت جنس زن می‌رود درحالی‌که غیرت مرد قطعاً تأثیر بیشتری در این مسئله خواهد داشت.
سالاری با اشاره به برخوردی که با دختران بی‌حجابی که در فضای مجازی به اشاعه فحشا دامن زدند، بیان کرد: این‌که می‌گویند به‌جای این برخوردها بهتر بود مفسدان اقتصادی را به سزای اعمالشان می‌رساندند یک مغلطه است و معتقدم هم باید مفسد اقتصادی به سزای عمل خود برسد و هم آن‌کسی که در جامعه هنجارشکنی می‌کند.
وی افزود: متأسفانه حضور جبهه حق در فضای مجازی درزمینهٔ تبیین و آگاه‌سازی مقوله عفاف و حجاب ضعیف است و بایستی تقویت شود.
مدیر حوزه‌های علمیه خراسان شمالی در پایان افزود: دختر عفیفه ایرانی بایستی چشم‌انداز روشن و خوبی برای خود داشته باشد و در دام دشمن نیفتد و این وابسته به تقویت و ریشه‌دار بودن اعتقادات است تا بتواند در مقابل این هجمه‌ها مقاومت کند و از آرمان‌های خود کوتاه نیاید.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar