ایرنا/ یک متخصص پوست، مو و زیبایی گفت: مادران نباید اجازه دهند کودکان پنج تا 6 ساله آنها از لوازم آرایشی و لاک استفاده کنند.
دکتر نصرت پورسینا روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کودکان، این مواد را به داخل دهان می کنند ضمن آنکه منجر به ایجاد حساسیت های پوستی در آنها می شود.
وی توصیه کرد: مادران لوازم آرایشی چون عطر ، کرم ها و رژ لب را از دسترس کودکان دور کنند.
دکتر پورسینا به اهمیت مراقبت از پوست نوزادان اشاره و گفت: مادران، مراقب باشند از پاک کننده های ملایم مانند صابون و شامپو استفاده کنند زیرا مواد قلیایی شدید، باعث خشکی پوست نوزاد می شود.
وی اظهار کرد: درصدی از نوزادان دچار 'درمانیت سبوره' می شوند یعنی پیشانی آنها چرپ و دلمه هایی روی سر و بین موهای آنها پدیدار می شود.
این متخصص پوست گفت: مادرانی که اصرار بر تمیز کردن این مواد دارند ممکن است روزی چندبار نوزاد خود را با مواد پاک کننده قوی شست و شو دهند که مناسب نیست و توصیه می شود 2 ساعت قبل از حمام با روغن زیتون، نوزاد را ماساژ دهند ضمن انکه شست و شو در یکماه اول هفته ای سه تا چهار بار کافی است.
وی افزود: از سه ماهگی به بعد، نوزادان دچار خشکی پوستی بنام درماتیت آتوپی می شوند که شامل پوست خشک ، خارش گسترده ان و ایجاد ضایعات اگزمایی در سرتاسر بدن است.
دکتر پورسینا تصریح کرد: توصیه ما به این دسته از مادران این است که از مرطوب کننده های خنثی استفاده کنند و از مصرف زیاد صابون و شامپو خود داری کرده و حمام کردن نوزاد را به هفته ای یک تا دوبار کاهش دهند.
وی خاطرنشان کرد: همچنین می توان نوزاد را هفته ای یک تا دوبار در یک وان یا لگن آب گرم حاوی نشاسته به مدت یک ربع قرار داد تا بدن کودک نرم شده و خارش او کمتر شود.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar