فارس/ محمدعلی مکرمی در گفتگو با خبرنگار فارس، ضمن عرض تبریک به مناسبت میلاد حضرت فاطمه معصومه (س)، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون هفت هزار و ۴۰۰ ولادت در استان یزد به ثبت رسیده است که از این تعداد سه هزار و ۵۰۰ نوزاد دختر بوده‌اند.

وی با بیان اینکه نام معصومه با ۱۰ بار انتخاب، رتبه ۷۶ نام نوزادان دختر در استان یزد را به خود اختصاص داده است، اظهار داشت: نام فاطمه با ۲۴۰ فراوانی بیشترین نام‌های نوزادان دختر یزدی را به خود اختصاص داده است.
مدیرکل ثبت‌احوال استان یزد اظهار داشت: بعد از نام فاطمه، زهرا با ۱۳۹ فراوانی بیشترین نام‌ نوزادان یزدی را به خود اختصاص داده است؛ همچنین فراوان‌ترین نام‌های انتخابی دختران بعد از فاطمه و زهرا در سال جاری نیز به ترتیب فراوانی، حلما با ۱۳۱ بار، زینب با ۱۰۲ بار، نازنین زهرا با ۶۵ بار، یسنا با ۶۵ بار ، ریحانه با ۶۰ بار، آوا با ۵۶ بار، فاطمه زهرا با ۵۲ بار و حسنا با ۵۰ بار بوده‌اند.
مکرمی در پایان خاطرنشان کرد: نام گذاری روز ملی دختران در زادروز آن حضرت، حرکتی نمادین برای گوشزد کردن شخصیت حضرت معصومه(س) وهمچنین ترویج ابعاد وجودی این دختر اهل بیت در میان دختران مسلمان است تا در نهایت الگوسازی از شخصیت آن حضرت برای دختران این مرز و بوم به نهایت ممکن برسد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar