ایسنا/ شهردار یزد با اشاره به با بیان این‌که حمایت و حضور پررنگ اقشار مختلف مهمترین نیاز شهرداری برای توسعه شهر و تسریع در روند اجرای طرح‌های مختلف شهری،‌گفت: شهر 500 هزار نفری یزد باید 500 هزار شهردار داشته باشد.

«مهدی جمالی‌نژاد» در جمع خبرنگاران با بیان این‌که شهرداری‌ها نهادهای مستقل غیردولتی هستند،‌ اظهار کرد:‌ شهرداری نزدیکترین نهاد اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است که با مردم ارتباط مستقیم دارد.
وی با اشاره به توقع زیاد مردم از شهرداری،‌ افزود:‌ خدمات شهرداری مستقیماً نقش مهمی در ارتقای سطح کیفی و کمی اقشار مختلف جامعه ایفا می‌کند.
شهردار یزد با بیان این‌که خوشبختانه همدلی و اتحاد خوبی بین پرسنل شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر یزد برقرار است، گفت: وحدت رویه در یک مجموعه عامل اصلی پیشبرد اهداف کلان و جز آن مجموعه است که در شهرداری یزد منفعت آن برای رفاه بیشتر حال مردم هزینه می‌شود.
جمالی‌نژاد در ادامه شورای اسلامی شهر یزد را از نظر حضور سلایق مختلف، متفاوت با دیگر استان‌ها و شهرهای کشور دانست و بیان کرد: به قول غلامعلی سفید رییس شورای اسلامی،‌شورای اسلامی شهر یزد شهری کوچک متشکل از افراد با سلایق مختلف است.
این مقام مسئول سوابق اعضای شورای شهر یزد را یکی از ویژگی‌های بارز این دوره شورای اسلامی یزد عنوان و تصریح کرد: کاردان بودن اعضای شورای شهر یزد مطالبه آنها از شهرداری را جدی و مسئولیت شهرداری را سنگین‌تر کرده است.
وی با بیان این‌که شهرداری یزد همکاری با دیگر دستگاه‌های اجرایی و مدیریتی استان را از جمله برنامه‌های خود برای تسریع روند اجرای طرح‌های عمرانی،‌ فرهنگی و آموزشی خود می‌داند،‌گفت: در این راستا تاکنون اقدامات و همکاری‌های مطلوبی با دستگاه‌های متولی‌گری در سطح شهر و استان یزد انجام داده است.

شهردار یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انجام اقدامات زیربنایی متعدد برای توسعه بیش از پیش شهر،‌ اظهار کرد: تدوین برنامه پنج ساله برای توسعه شهری، از جمله اقدامات در دستور کار شهرداری و شورای اسلامی شهر یزد است.
جمالی‌نژاد برنامه پنج ساله توسعه شهری را نقشه راهی برای جذب سرمایه‌های عمومی، مشارکت مردمی و توسعه هدفمند شهر یزد در حوزه‌های مختلف دانست و بیان کرد:‌ بودجه 97 شهرداری یزد به دلیل عدم وجود برنامه پنج ساله، برای اولین بار با نظرسنجی از مردم یزد تدوین و تصویب شد.
وی تغییر نگاه مردم نسبت به شهرداری را مهمترین برنامه زیربنایی در شهرداری یزد دانست و تأکید کرد:‌ اگر مردم با شهرداری آشتی کنند، عملیات اجرایی طرح‌های فرهنگی و عمرانی سرعت و تضمین اجرایی بیشتری خواهند داشت.
این مقام مسئول کاهش هزینه‌های شهری را از دیگر ویژگی جذب اعتماد عمومی نسبت به عملکرد شهرداری عنوان کرد و ادامه داد:‌ جنس کار شهرداری خدمت به مردم برای زندگی بهتر است.
شهردار یزد برخورداری از نگاه همه جانبه را اولویت جدی مدیریت شهری دانست و افزود:‌ شهرداری باید با نگاهی کامل و جامع به تمام حوزه‌های توسعه شهری کند.
وی در ادامه با اشاره به ساخت پردیس بزرگ فرهنگی به عنوان یکی از اقدامات شاخص شهرداری یزد در حوزه فرهنگی،‌گفت:‌ شهر یزد،‌شهری جهانی است و باید امکانات تفریحی، فرهنگی،‌رفاهی و آموزشی در شأن شهر جهانی داشته باشد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar