فارس/ آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی شنبه شب در شورای سیاست‌گذاری و راهبردی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان یزد با اشاره به اهمیت بازخوانی کارکردهای انقلاب و بررسی چهل سال انقلاب برای نسل جدید، گفت: تشکیل گروه‌ها و اتاق‌های فکر در زمینه بررسی دستاوردها و ارائه آن به مردم بسیار اهمیت دارد و باید به آن توجه ویژه‌ای شود.

وی افزود: در حال حاضر بایستی توجه کرد که چه میزان از دستورات امام راحل و آرمان‌های انقلاب برای همگان تبیین شده است و همچنین بایستی به مسئله سیستم آموزشی توجه ویژه کرد؛ چنانچه سیستم آموزشی در دانشگاه‌ها و آموزش‌وپرورش کشور بایستی به سمت تعقل و تفکر پیش رود و در این راستا باید به‌صورت ویژه‌کار شود.
امام‌جمعه یزد با تأکید بر اینکه یکی از نواقص کشور طی چندین سال اخیر، بی‌توجهی به سیستم آموزشی کشور است، اظهار داشت: مقایسه قبل و بعد از انقلاب کار بسیار خوبی است؛ اما بایستی در امر مقایسه توجه ویژه‌ای صورت گیرد تا جهت‌گیری‌های منفی صورت نگیرد که ضروری است در این راستا توجه لازم صورت گیرد.

ناصری یزدی با اشاره به اهمیت رضایت مردم در نظام جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: درواقع در حال حاضر بایستی توجه کرد که چه اقداماتی در جهت رضایت مردم صورت گرفته است؛ همچنین دشمن در پی این است تا مردم را نسبت به انقلاب بی‌تفاوت کرده که از نظام سرباز زنند؛ لذا بدون شک ما بایستی در مقابل تحرکات دشمن در کشور فعالیت‌های تقابلی انجام دهیم و نباید نسبت به این مسائل بی‌توجه باشیم.
نماینده ولی‌فقیه در استان یزد بابیان اینکه امام راحل مردم را به‌حساب می‌آورد و حل مشکلات کشور را به دست آن‌ها می‌سپرد، عنوان کرد: در حال حاضر در رابطه با استفاده بهینه از مردم برای حل مشکلات اقتصادی و همچنین ارتباطات کاسته شده است که برای اعتلای این مهم بایستی تلاش شود.
وی با اشاره به اینکه بایستی تلاش کرد که با اقتصاد مقاومتی چهل قدم به سمت پیشرفت برویم، خاطرنشان کرد: فضاهای مجازی در رابطه با مسئله اطلاع‌رسانی به‌خوبی عمل‌نکرده است؛ چنانچه نتوانسته‌ایم مسئله انقلاب آن‌چنان‌که شایسته است، به مردم بفهمانیم.
امام‌جمعه یزد در پایان بیان داشت: گروه‌های اندیشه با چاپ کتابچه‌هایی در مورد انقلاب می‌توانند به‌عنوان سفیرانی این اندیشه‌ها را به مردم جهان عرضه کنند؛ همچنین دشمن‌شناسی از حساسیت خاصی برخوردار است؛ لذا درواقع دررسیدن پیام‌ها و آرمان‌های انقلاب بایستی تلاش کرد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar