آخرین خبر/ به نظر می رسد که دوره کاهش باطری در گوشی های هوشمند جدید به پایان رسیده است، بنابراین سازنده ها سرمایه تحقیق و توسعه خود را بر روی بررسی و ساخت سریعترین شارژ کردن گوشی ها می گذارند.
فناوری شارژ سریع که توسط برخی شرکت های سازنده گوشی معرفی شده، مشکل یادشده را تا حدی برطرف کرده است. اخیراً شرکت چینی اوپو از استاندارد شارژ سریع خود یا Super VOOC در رونمایی از گوشی find X lamborgini پرده برداشت که یکی از سریعترین انواع شارژ است.

در این گوشی، فول شدن باطری ۳۷۵۰ میلی آمپری تنها در ۳۵ دقیقه اتفاق می افتاد. شرکت اپل با عرضه گوشی های آیفون ۸ و آیفون ایکس این فناوری را برای اولین بار در تولیدات خود به کار برد و مدعی شد خدمات یادشده را با کیفیت بسیار بالایی ارائه می کند. این شرکت می گوید در آینده سرعت و کیفیت خدمات شارژ سریع خود را باز هم افزایش خواهد داد.

هوآوی نیز یکی دیگر از شرکت هاییست که انتظار می رود از تکنولوژی شارژ سریع استفاده کند و با آداپتور برق هوآوی عرضه شود. این شرکت می گوید آداپتوری را برای شارژ بی سیم ابداع کرده که محصولات مشابه اپل را به حاشیه می راند و می تواند با آن رقابتی جدی داشته است.

غول چینی یک شارژر جدید با خروجی ۱۰ ولت و ۴ آمپری را در دست تولید دارد. ارقام مذکور به این معنا خواهند بود که شارژر جدید هوآوی قادر است توانی برابر با ۴۰ وات را به باتری موبایل شما انتقال دهد. این در حالیست که توان خروجی آداپتورهای فعلی مجهز به فناوری «SuperCharge technology» این شرکت برابر با ۲۲ وات است.

این آداپتور توسط شرکت Astec Electronic توسعه یافته و گواهینامه ۳C در چین را دریافت کرده است. این لیست نشان می دهد که این آداپتور می تواند در حالت های مختلف کار کند، اما سریعترین حالت ان ۱۰ ولت در ۴ امپر است که می تواند حداکثر خروجی ۴۰ وات مرا تامین کند. این میزان قدرت می تواند در عرض ۳۰ ثانیه بخش قابل توجهی از باتری یک گوشی را شارژ کند. البته این شرکت در این زمینه توضیحات دقیق تری ارائه نکرده است.
این شارژ تقریبا دو برابر سرعت شارژ سری Huawei P20 است که تا ۲۲.۵ وات می رسد. انتظار میرود که گوشی بعدی سری میت، به همراه این تکنولوژی شارژ سریع ارائه شود. و هوآوی برای اولین بار همزمان با عرضه گوشی Mate ۲۰ از این فناوری شارژ سریع رونمایی کند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar