صدای ایران / وکیل مریم فرجی، فعال مدنی که حدود ۱۰ روز پیش ناپدید شده بود، در توئیترش نوشته جسد مریم فرجی پیدا شده و یک نفر هم به‌عنوان مظنون به قتل او بازداشت است.
وکیل مریم فرجی، فعال مدنی که حدود ۱۰ روز پیش ناپدید شده بود، در توئیترش نوشته جسد مریم فرجی پیدا شده و یک نفر هم به‌عنوان مظنون به قتل او بازداشت است.
مریم فرجی، ۳۳ساله، دانشجوی ارشد مدیریت بین‌الملل و مدیر مالی شرکتی در شهریار تهران بود. او در جریان اعتراضات دی‌ماه پارسال بازداشت شد و ۱۰روز در بند ۲۰۹ اوین زندانی بود.
او در دادگاه انقلاب تهران به سه سال حبس تعزیری و دو سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد و با قرار وثیقه آزاد بود و در انتظار حکم دادگاه تجدیدنظر.
پنج‌شنبه قبل، وکیل او در توئیتر خود از گم‌شدن موکلش و احتمال به‌قتل‌رسیدن او خبر داد و تأکید کرد: «قتل احتمالی متوجه مقامات و مراجع قانونی نیست.»
بنا بر گزارش وکیل مریم فرجی، او پنج‌شنبه از خانه پدرش، در سرپل‌ذهاب کرمانشاه، به سمت تهران حرکت کرد و دیگر خبری از او نبود. ▫برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی از پیداشدن یک جسد سوخته در کنار خودروی مریم فرجی خبر داده بودند؛ اما مقامات رسمی در این‌ باره حرفی نزده‌اند.