تسنیم/ مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای اولین بار پنل خورشیدی تولید برق در آب و فاضلاب روستایی این استان راه اندازی شد.
فیض الله پاسره صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: صرفه جویی در مصرف انرژی و آب در وهله اول باید در اولویت کاری دستگاه‌های خدمات رسان باشد.
وی با بیان اینکه شرایط کنونی کشور لزوم صرفه جویی در آب و سایر حامل‌های انرژی را به‌عنوان ضرورتی جدی تبدیل کرده است، ادامه داد: با اجرای پروژه تامین برق خورشیدی که به صورت هیبرید با منبع ذخیره و قابلیت تولید 10 کیلو وات برق با هزینه حدود 2 میلیارد و 500 میلیون ریال، علاوه بر رفع خاموشی‌های احتمالی، در مصرف انرژی برق صرفه جویی قابل توجهی می‌شود.
مدیرعامل شرکت آبفای روستایی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به کاهش 730 ساعتی زمان کارکرد الکتروپمپ ها، افزود: این اقدام علاوه بر صرفه جویی منابع ارزشمند کشور، کاهش چشم گیر هزینه‌ها را در پی داشته است.
پاسره با تاکید بر اینکه صرفه جویی به معنای مصرف نکردن نیست، به جا، مناسب و درست استفاده کردن در مواقع نیاز مفهوم حقیقی صرفه جویی است، ادامه داد: برخی موارد هدر روی‌ها ناشی از عدم آگاهی بوده و باید آموزش دهیم و بعد انتظار رعایت الگوی مصرف را داشته باشیم.
وی خاطرنشان کرد: همانطور که هیئت دولت هم تصویب کرده با سازمان‌هایی که روند کاهشی در مصرف آب و انرژی ندارند برخورد می‌شود، در اینجا هم ما با واحدهایی که مدیریت صحیح مصرف را رعایت نکنند برخورد می‌کنیم.
پاسره تصریح کرد: برای اولین بار در سال‌های اخیر علاوه بر نصب کنترل سر ریز در مخازن، با استفاده از توان بخش خصوصی نشتی و هدر روی آب در مخازن برطرف شد و الان به تعداد انگشت شماری از مخازن هستند که مشکل دارند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar