باشگاه خبرنگاران/ یاور عبیری مدیر اجرایی این جشنواره گفت : اولین جشنواره روغن حیوانی طی سال گذشته در روستای کرتویج برگزار شد .
وی گفت : باتوجه به استقبال گسترده ای که گردشگران از این جشنواره نشان دادند، امسال نیز جشنواره دوم را با برنامه ریزی بهتر و منسجم تر برگزار خواهیم کرد.
عبیری افزود : این جشنواره روز جمعه، 29 تیر از ساعت 9 صبح تا 17 عصر در روستای کرتویج برگزار خواهد شد.
وی افزود : در این جشنواره اجرای کامل مراحل تهیه روغن حیوانی برای گردشگران نمایش داده می شود همچنین تجربه یک زندگی روستایی را با فراهم کردن امکان شیردوشی، ماست زنی، مشک زنی، درست کردن دوغ محلی به همراه کره گیری و نحوه تهیه پنیر محلی(شیراز) را برای بازدیدکنندگان فراهم خواهیم کرد.
وی از برپایی نمایشگاه عرضه محصولات دامی همچون روغن حیوانی، کره و لبنیات محلی در حاشیه این جشنواره خبرداد و گفت: درکنار آن غرفه هایی را برای فروش البسه محلی و گیاهان دارویی و کوهی برپا می کنیم.
عبیری در ادامه با تاکید براینکه طبق آثار و شواهد تاریخی روستای کرتویج علیا در بخش دینور نخستین زیستگاه بشر در خاورمیانه است، گفت: بازدید از تپه شیخی آباد این روستا که یازده هزار و 800 سال قدمت دارد را نیز برای میهمانان جشنواره در برنامه داریم.
مدیراجرایی این جشنواره یادآو رشد: اجرای برنامه های آئینی و سنتی، موسیقی محلی، نمایش استندآپ، برگزاری مسابقه، نمایش حاجی فیروز، اسب سواری و بازدید از گلخانه گل رز نیز ازدیگر برنامه های تدارک دیده شده برای این جشنواره است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar