نوداد/ اکنون هشت ماه از روزی می گذرد که چک همسرم را برگشت زدم و او هم با همدستی پسرم در حالی مرا از خانه بیرون انداخت که دیگر حاضر نیست حتی نفقه ۴۰۰ هزار تومانی مرا پرداخت کند و ...
زن 52 ساله با بیان این که پسر بزرگم با زنی مطلقه و دارای فرزند ازدواج کرد و حالا به خاطر نیاز مالی طرفدار پدرش شده است به مشاور و مددکار اجتماعی کلانتری سپاد مشهد گفت: 27 سال قبل با معرفی یکی از همسایگان، مظاهر به خواستگاری ام آمد.
خانواده او ساکن سمنان بودند به همین دلیل مجبور شدم 22 سال از عمرم را در شهری غریب و دور از خانواده ام سپری کنم. اگرچه تحصیلاتم در حد ابتدایی بود اما در امور خانه و همسرداری چیزی کم نمی گذاشتم. به طوری که 10 سال از پدر شوهر بیمارم پرستاری کردم. اما همسرم به خاطر اعتیادش فردی گوشه گیر بود و کمتر با دیگران رفت و آمد ومعاشرت می کرد. در این میان کنایه ها و نیش زبان های خانواده همسرم و به ویژه یکی از خواهرانش مرا به شدت آزار می داد چرا که آن ها از همان زمانی که صیغه عقد جاری شد همواره توهین می کردند و به چشم زنی کارگر به من می نگریستند. این اختلافات به جایی رسید که با وجود مخالفت همسرم دست دو فرزندم را گرفتم و برای ادامه زندگی به مشهد آمدم.
یک سال بعد همسرم نیز که کارمند بود انتقالی گرفت و نزد ما آمد. ولی اختلافات ما در مشهد نیز همچنان ادامه یافت چرا که همسرم دوست نداشت با کسی رفت و آمد کند و مدام می گفت «همان لقمه نانی را که می خوری از سرت زیادی است» این درحالی بود که من علاوه بر کنار آمدن با شرایط موجود میلیون ها تومان ارثیه پدری را نیز در قبال دریافت یک چک به او سپرده بودم این اختلافات و بی توجهی به فرزندانم باعث شد تا پسر بزرگم با زنی مطلقه و دارای فرزند آشنا شود و با او ازدواج کند این درحالی بود که من به عنوان مادر نتوانستم او را راهنمایی کنم شاید هم آن قدر از فضای خانه خسته شده بود که برای رهایی از این وضعیت تن به چنین ازدواجی داد. از سوی دیگر به دلیل نیاز مالی مدام سراغ پدرش می رود و به من بی اعتنایی می کند.
خلاصه وقتی هشت ماه قبل اختلافات ما شدت گرفت من هم تصمیم گرفتم برای خودم یک دستگاه اتومبیل بخرم اما همسرم از بازگرداندن ارثیه پدری خودداری کرد و من مجبور شدم چک او را برگشت بزنم همین موضوع بهانه خوبی بود تا مرا از خانه بیرون کند دیگر چاره ای نداشتم که از همسرم به دلیل نپرداختن نفقه شکایت کنم با آن که قرار شد ماهیانه 400 هزار تومان به من بپردازد اما از چند ماه قبل دیگر حاضر به پرداخت این مبلغ نیست و مرا در تنگنای مالی قرار داده است و به همین دلیل دوباره دست به دامان قانون شدم تا ...