خبرگزاری صدا و سیما/با ثبت دمای 50 درجه سانتی‌گراد بالای صفر در ایستگاه هواشناسی دلگان، این شهرستان دلگان گرمترین شهر کشور در 24 ساعت گذشته بود.
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: موج گرما تا اوایل هفته آینده در نواحی شمالی و مرکزی سیستان و بلوچستان تداوم خواهد داشت.
آزادمنش گفت: باد‌های ۱۲۰ روزه همراه با گرد و خاک در شهر‌های شمالی استان با سرعت ۶۰ تا ۸۰ کیلومتر برساعت تا اواسط هفته آینده ادامه دارد که از روز پنجشنبه شدت می گیرد و باعث کاهش دید افقی و کیفیت هوا در این مناطق می شود.
ازادمنش افزود: همچنین در مناطق جنوب و جنوب شرق استان برای امروز و فردا رشدابر، رگبار، رعد و برق و تندباد‌های شدیدی لحظه‌ای و تگرگ پیش بینی شده است.
وی تاکید کرد: در این سه روز امکان جاری شدن روان آب، سیلابی شدن موقتی مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی در ساعات بعدازظهر وجود دارد و شهروندان بهتر است از تردد در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند.
وی گفت: آب‌های دریای عمان به ویژه در نواحی شرقی مواج است .
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: در ۲۴ ساعت گذشته زاهدان با حداقل دمای ۲۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر سردترین و دلگان با حداکثر دمای ۵۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین شهر‌های استان سیستان و بلوچستان بوده‌اند
آزادمنش افزود: در 24 ساعت گذشته، دمای هوا در شهرهای هیرمند، زابل، زهک و هامون نیز در گرمترین ساعات 47 درجه بوده و در ایرانشهر بیشینه دما به 48 درجه هم رسیده است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar