تهران پرس/مدیر کل مدیریت بحران خوزستان از ارسال یک فروند بالگرد آبپاش برای خاموشی آتش سوزی در بخش عراقی تالاب هورالعظیم خبرداد.
کیامرث حاجی‌زاده اظهار کرد: با توجه به آتش‌سوزی‌های گسترده و وسیع در تالاب هورالعظیم در بخش عراقی و ایجاد بار آلودگی، دود و تاثیر آن بر سلامت مردم شهرهای جنوبی استان خوزستان، اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان هماهنگی لازم برای ارسال یک فروند بالگرد آبپاش برای خاموش کردن و استقرار در محل اتش سوزی را انجام داد.
وی افزود: برای ارسال این بالگرد با فرماندهی ستاد کل نیروی مسلح جمهوری اسلامی ایران و سفارت ایران در عراق به منظور تامین و اعزام بالگرد آبپاش هماهنگی هایی لازم صورت گرفت تا این کار در نهایت منجر به خاموش کردن آتش سوزی شود.
مدیر کل مدیریت بحران خوزستان ادامه داد: همچنین هماهنگی لازم با طرف عراقی از سوی معاونت امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان انجام شده است.
وی تاکید کرد: این بالگرد هم اکنون در حال اعزام به سمت محل آتش سوزی است.
آتش سوزی در تالاب هورالعظیم از بیش از ۱۰ روز قبل آغاز شد که آتش بخش ایرانی تالاب با حضور به موقع نیروهای امدادی به سرعت خاموش شد ولی در بخش عراقی تالاب، آتش همچنان شعله ور است.
در این مدت، شهرهای مجاور تالاب در ایران آسیب های فراوانی بابت این آتش سوزی متحمل شده اند که از جمله آن می توان به آتش گرفتن برخی گاومیش ها و ورود دود غلیظ به درون شهرها که تنفس را برای شهروندان با مشکل مواجه کرد، اشاره داشت.
شدت دود به گونه ای بود که در برخی روزها، شهرستان اهواز را نیز تحت تاثیر قرار می داد.