تسنیم/سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در راستای تامین مطالبات مردم جزیره خارگ برای تردد به بوشهر، پایانه بین‌المللی مسافری و گردشگری دریایی بوشهر افتتاح شد.
نورالله اسعدی ظهر امروز در مراسم افتتاح پایانه بین‌المللی مسافری و گردشگری دریایی بوشهر با بیان اینکه این پایانه نقش مهمی در تامین مطالبات مردم جزیره خارگ برای تردد آسان دریایی دارد اظهار داشت: پایانه بین‌المللی مسافری و گردشگری دریایی بوشهر با 400 متر مربع سالن مسافری ظرفیت قابل توجهی برای توسعه طرح‌های گردشگری دریایی دارد.
وی با بیان اینکه با افتتاح این پایانه روزانه 2 فروند شناور مسیر بوشهر به خارگ و بلعکس طی می‌کند تصریح کرد: این شناورها گنجایش جابه‌جایی بیش از 300 نفر مسافر دارند.
سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به اختصاص سه میلیارد ریال برای تجهیز سالن مسافری پایانه بین‌المللی مسافری و گردشگری دریایی بوشهر گفت: اسکله این پایانه از قابلیت بالایی برخوردار است که طرح‌های گردشگری و تجارت دریایی در اولویت بعدی این پروژه قرار دارد.
اسعدی با قدردانی از همکاری مسئولان شرکت‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی و والفجر در واگذاری این پایانه برای استفاده عمومی به ویژه تردد مسافران دریایی افزود: تاسیسات شرکت والفجر که در آن پایانه بین‌المللی مسافری و گردشگری دریایی بوشهر مستقر شده توسط اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر خریداری و در اختیار مردم قرار گرفته است.
وی با اشاره به تجهیز سالن اسکله والفجر به وسائل سرمایشی بیان کرد: پس از برطرف شدن کمبودهای موجود این اسکله برای استفاده مسافران و به‌ویژه مردم جزیره خارگ امروز پایانه بین‌المللی مسافری و گردشگری دریایی بوشهر به بهره برداری رسید.
سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: اسکله یاد شده به‌طور کامل از محدوده شرکت والفجر تفکیک شده و تحت تملک و اختیارات اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر قرار گرفته است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar