تسنیم/سرپرست فرمانداری تنگستان با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های شهری گفت: بیش از ۸۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ارزش افزوده و همیاری شهرداری‌ها به اجرای طرح‌های عمرانی شهر اهرم مرکز تنگستان اختصاص یافت.
احمد دشتی ظهر امروز در آئین معارفه شهردار اهرم با حضور مدیرکل شهری استانداری بوشهر با تاکید بر توجه به طرح‌های اشتغال‌زایی اظهار داشت: اشتغال و درآمد پایدار در شهرستان یکی از مسائل مهمی است که شهردار و شوراهای اسلامی شهر پیگیری می‌کند.
سرپرست فرمانداری تنگستان تصریح کرد: نگاه شوراهای اسلامی به وظایف خود یک نگاه چندی بعدی است که می‌تواند شامل توسعه عمران شهری، فرهنگی، اجتماعی شهرها و روستاها شود.
وی با بیان اینکه 70 درصد جمعیت تنگستان در نقاط روستایی سکونت دارند افزود: شهرستان تنگستان از بعد ساختار جمعیتی شهرستان بسیار متفاوتی است که 70 درصد آن در روستاها و تنها 30 درصد آن در سه شهر ساکن هستند.
دشتی، توجه به توسعه زیرساخت‌ها را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: در چند سال اخیر در توسعه عمران شهری جایگاه تنگستان به لحاظ توسعه و عمران شهری خیلی مطلوب نبوده به ویژه شهر اهرم این جایگاهی که امروز دارد قابل قبول نیست.
سرپرست فرمانداری تنگستان با بیان اینکه شهر اهرم به عنوان مرکز تنگستان کمترین جمعیت نسبت به شهرهای دیگر دارد افزود: ورودی‌های این شهر که نگین زیبایی و مبلمان شهری آن محسوب می‌شود وضعیت خوبی ندارد .
وی با بیان اینکه در چند ماه اخیر در حوزه عمران شهری اهرم تنگستان اعتبارات لازم محقق شده افزود: در سال 96 از محل اعتبارات آلایندگی به شهر اهرم 4 میلیارد 970 میلیون تومان تخصیص داده شده که با اعتبارات تملک دارایی و سازمان همیاری شهرداری‌ها مجموعا بیش از 80 میلیارد ریال برای اجرای طرح عمران شهری به اهرم تخصیص یافت.
دشتی، با اشاره به اینکه بیش از 70 درصد کوچه‌های مرکز شهرستان تنگستان خاکی بوده بیان کرد: در چند ماه گذشته با تلاش‌هایی که صورت گرفت حجم زیادی از این کوچه‌ها آسفالت شدکه قابل مقایسه با دوره‌های گذشته نیست.
سرپرست فرمانداری تنگستان تصریح کرد: در اعتبارات عمرانی امسال ترمیم ورودی‌های شهر اهرم اعتبارات لازم در کمیته برنامه ریزی شهرستان در نظر می‌شود.
وی، با اشاره به اینکه الحاق محور گادویی به شهر اهرم در دست پیگیری است گفت:گسترش شهر اهرم به سوی اتوبان گادویی یکی از برنامه‌های توسعه شهری اهرم در آینده است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar