ایرنا/ مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: دمای هوای بیشتر نقاط استان در 72 ساعت آینده به بالای 40 درجه سانتی گراد می رسد.
غلامرضا حسنی غربا افزود : بر اساس بررسی نقشه های پیش یابی و تصاویر ماهواره ای، دمای هوا در بیشتر نقاط استان بین یک تا سه درجه سانتی گراد افزایش می یابد و بیشتر شهرها دمای بالای 40 درجه سانتی گراد را تجربه می کنند.
وی با اشاره به پیش بینی وزش باد همزمان با استقرار سامانه پایدار در استان، خاطرنشان کرد : وزش باد به نسبت شدید برای نقاط مرتفع در ساعت های بعداز ظهر همراه با افزایش ابر دور از انتظار نیست.
مدیرکل هواشناسی سمنان بیان کرد : طبق پیش بینی، دمای هوای شهر سمنان در روزهای جمعه و شنبه به 41 و 42 درجه سانتی گراد می رسد و در گرمترین حالت، گرمسار و ایوانکی در روز شنبه دمای 44 درجه سانتی گراد را تجربه می کنند.
وی با بیان این که موج گرمای تابستانی در شهرهای استان از این هفته آغاز می شود و تا نیمه مرداد 97 شدیدتر می شود، افزود : 2 هفته ابتدایی مرداد روزهای به شدت گرمی برای استان سمنان خواهد بود.
وی رخداد پدیده های حدی یعنی تجربه شکستن بالاترین و پایین ترین دما در کنار ماندگاری گرما یا سرمای شدید چند روزه را از آثار تغییر اقلیم برشمرد و یادآور شد : مهمترین و بارزترین آثار تغییر اقلیم در این سال ها به صورت خشکسالی، افزایش دما، پایداری دما، افزایش پدیده های جوی و حدی و تغییرات ناگهانی دما خود را نشان داده است.
مدیرکل هواشناسی استان سمنان ادامه داد : بر اساس پیش بینی، متوسط دمای هوای تابستان 97 در استان بین نیم تا یک و نیم درجه سانتی گراد افزایش خواهد یافت که افزایش مصرف و افزایش تبخیز از تبعات آن است.
بالاترین دمای تجربه شده در استان سمنان در حسینان شهرستان دامغان بوده که 48.6 درجه سانتی‌گراد در تابستان سال 1393 به ثبت رسید.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar