تسنیم/ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: طبق مصوبه دولت و ابلاغ وزارت نیرو برای مدیریت ۹ هزار مگابایت برق در کشور مجبور به اجرای خاموشی‌های با برنامه هستیم.
داود راهزادی ظهر امروز در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: در زمینه تامین 5 هزار مگابایت تولید برق آبی در کشور مشکل داریم و همچنین سالانه نیز 4 تا 5 هزار مگابایت افزایش مصرف داریم که با این شرایط راهی جز مدیریت مصرف با اعمال خاموشی‌های با برنامه نداریم.
وی با تاکید بر اینکه در صورت عدم مدیریت مصرف به طور حتم شاهد فروپاشی شبکه هستیم، عنوان کرد: کمبود 9 هزار مگابایت برق را باید در کشور مدیریت کنیم که به همین دلیل مصوباتی را در زمینه تغییر ساعت کار اداری و خاموشی‌های با برنامه داریم.
راهزادی ابراز کرد: طبق مصوبه‌‌ای ساعت کاری ادارات 6 شهرستان گرمسیری استان شامل کهگیلویه، گچساران، لنده، بهمئی، چرام و باشت از 6:30 تا 13:30 اعلام شده و بعد از آن اصلاحیه‌ای صورت گرفته که دو شهرستان سردسیری بویراحمد و دنا نیز مشمول این مسئله نیز هستند.
مدیرعامل شرکت برق کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه طبق قانون ادارات ملزم به کاهش 20 درصدی مصرف هستند، افزود: اعمال خاموشی‌ به صورت عموم نداشته‌ایم و از 4 تیرماه که مدیریت مصرف را به جد پیگیری کردیم جزو استان‌های برتر در زمینه مدیریت مصرف هستیم.
راهزادی با بیان اینکه رشد مصرفی را داریم ولی پیک را کنترل کردیم، تصریح کرد: در سال گذشته پیک روز 417 مگابایت و پیک شب 415 مگابایت بود اما در امسال پیک مصرفی روز 415 و پیک شب 412 مگابایت است.
مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست با بیان اینکه پلاستیک سبب نابودی محیط زیست می‌شود، گفت: استفاده از لیوان‌های ارگانیک به جای لیوان‌های پلاستیک در دستور کار قرار گیرد و این کار از استانداری استان شروع شود.
بسطامی با بیان اینکه بشار و دیگر رودخانه‌های استان در حال خشک شدن هستند، افزود: خشک شدن رودخانه‌ها مشکلات زیست محیطی را ایجاد می‌کنند.
وی با بیان اینکه 150 هکتار از اراضی جنگل‌های استان در منطقه دنای شرقی در روزهای اخیر طعمه حریق شد، افزود: امیدواریم مسئولان و متولیان امر حمایت بیشتری در زمینه حفاظت از مناطق حفاظت شده داشته باشند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar