فارس/ رئیس هیات شنا شیرجه و واترپلوی آذربایجان غربی گفت: توسعه و ارتقای رشته ورزشی شنا در استان نیازمند توجه و حمایت فدراسیون شنا است.
حسین بخشایشی عصر امروز در مراسم اختتامیه جشنواره شنا که به مناسبت روز جهانی فدراسیون بین‌المللی شنا در خانه شنای شهید باکری ارومیه برگزار شد با بیان اینکه همیشه شناگرهای قدرتمندی برای حضور در مسابقات مختلف در اختیار است افزود: استعدادهای بسیاری در این استان در رشته‌های مختلف به خصوص شنا وجود دارد که باید شناسایی، تقویت و حمایت شوند.
وی توسعه و ارتقای این رشته ورزشی در استان را نیازمند توجه و حمایت فدراسیون شنا دانست و بر ضرورت توجه و حمایت بیشتر فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو از این ورزش در آذربایجان غربی تاکید کرد.
رئیس هیات شنا شیرجه و واترپلوی آذربایجان غربی با اشاره به برگزاری جشنواره شنا به مناسبت سالروز فدراسیون بین المللی شنا اظهار کرد: این جشنواره ورزشی با هدف استعدادیابی این رشته ورزشی و در دو بخش آزاد و کرال پشت همزمان با سراسر کشور به مدت دو روز در دو بخش خواهران و آقایان در استخر خانه شنا شهید باکری ارومیه برگزار شد.
بخشایشی خاطرنشان کرد: خوشبختانه استعدادها و ظرفیت‌های بسیار بالایی در رشته ورزشی شنا وجود دارد که برگزاری این جشنواره ها و مسابقات در راستای ارتقای کیفیت ورزشکاران، مربیان و داوران شنا در استان آذربایجان غربی نقش بسیار ویژه‌ای دارد که ماه های آینده قطعا این جشنواره ها و مسابقات، در سطح وسیع‌تر برگزار می‌شود.

جشنواره شنا هر فصل در ارومیه برگزار می شود

رئیس هیات شنا،شیرجه و واترپلوی ارومیه هم در ادامه این مراسم خاطرنشان کرد: این مسابقات آغازی بود تا از این به بعد جشنواره و مسابقات شنای دختران و پسران حداقل فصلی یک بار به صورت بین استخرها برگزار شود و پیشرفت داشته باشد، چرا که برگشت به عقب در همه عرصه‌ها و به ویژه ورزش هیچ وقت مطلوب نبوده است و قدم‌های اولیه برداشته شده و هم اکنون خانواده شنا در بخش آقایان و بانوان منتظر اتفاقات بهتر و امیدوارکننده‌ تری است.
اکبر ابوالفتحی با اشاره به برگزاری این جشنواره شنا به مناسبت سالروز فدراسیون بین المللی شنا در ارومیه افزود: در این جشنواره ورزشی 300 شناگر به مناسبت روز جهانی فدراسیون بین‌المللی شنا در دو بخش پسران و دختران در رده های سنی ١١،١٠،٩ و ١٢ سال از استخرهای سطح شهرستان ارومیه حضور داشتند که در طی دو روز در خانه شنا شهید باکری ارومیه به رقابت پرداختند.
وی تصریح کرد: نفرات برتر توسط کمیته جذب و استعدادیابی بررسی و به تیم شنا، شیرجه و واترپلوی شهرستان ارومیه به اردوی تیم جهت اعزام به مسابقات استانی و کشوری انتخاب و دعوت شدند.
در پایان این جشنواره به شرکت کنندگان گواهی حضور فدراسیون شنا اعطا شد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar