رسا/ نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی حمایت رهبری از دولت ها را بالاترین امتیاز در نظام جمهوری اسلامی خواند و گفت: گاهی اوقات و در شرایط سخت و دشوار که دولت ها حامیان و مشوقان خود را از دست می دهند، رهبری ضمن انتقاد از برخی اقدامات، از عملکرد دولتها و مسؤولان حمایت می کند که بزرگترین نعمت است.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن اشاره به سالگرد تاسیس شورای نگهبان گفت: این بزرگترین افتخار برای نظام جمهوری اسلامی است که هر آن چه که در مجلس تصویب می شود با احکام و شریعت تطبیق داده می شود.
وی در ادامه به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار هیأت دولت اشاره کرد و افزود: توصیه های مقام معظم رهبری در جمع هیأت دولت باید مورد توجه قرار گرفته و عمل شود.
امام جمعه ارومیه حمایت رهبری از دولت ها را بالاترین امتیاز در نظام جمهوری اسلامی خواند و اظهار کرد: گاهی اوقات و در شرایط سخت و دشوار که دولت ها حامیان و مشوقان خود را از دست می دهند، رهبر معظم انقلاب ضمن انتقاد از برخی اقدامات، از عملکرد دولتها و مسؤولان حمایت می کند که بزرگترین نعمت است.
حجت الاسلام والمسلمین قریشی با اشاره به فرمایشات رهبری مبنی بر اینکه "دولت باید با تکیه بر توانایی های داخلی کارها و مشکلات را با جدیت دنبال کند و باید بخش خصوصی را تقویت و بدنه خود را کمتر نمایند و باید جلوی پولشویی و قاچاق کالا را بگیرد"، تصریح کرد: مسؤولان استانی نیز باید برای این محورها جلسه تشکیل داده و کار انجام دهند.
استاد حوزه و دانشگاه افزود: طبق گفته مقام معظم رهبری دولت باید روحیه قوی، عزم راسخ و شجاعت اش را در مقابله با دشمنان حفظ کند همانطور که موضع گیری رییس جمهور در مقابل اروپا مقتدرانه و خوب بود.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری به هیأت دولت فرمودند که فساد در هر سطح و در هر اندازه ای که باشد باید با آن مبارزه کنید و به صورت شفاف به مردم اطلاع رسانی کنید، البته به معنی آبرو ریزی نیست.
خطیب نماز جمعه ارومیه در ادامه خطبه با اشاره به مسأله حج و مشرف شدن حجاج به خانه خدا گفت: حج باید همراه با برائت باشد و حج واقعی این است، این دستور خداوند است که در سفر حج و در کنار بیت الله الحرام مشخص شود که مسلمانان از مشرکان بیزار هستند.
وی در پایان افزود: مقام معظم رهبری فرمودند: "مکه برای همه است"، این حکم خداوند است و طبق صریح قرآن اهل مکه با مسافران و حجاج برابر هستند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar