دانا/ باغداران بندرگز از نداشتن مجوز ساخت خانه های کارگری در باغهای زیر یک هکتار گله مند هستند.
بر اساس قانون، برای باغ های بیش از ۱۵۰۰ متر مجوز احداث خانه کارگری صادر می شود و این قانون در استان های همجوار گلستان مانند مازندران، خراسان شمالی و سمنان از سال های گذشته تاکنون در حال اجراست.
مدیریت امور اراضی گلستان در سال ۹۲ به جای تفسیر قانون ملی به نفع باغداران، در اقدامی عجیب حداقل سطح اراضی باغی برای احداث خانه کارگری را به یک هکتار افزایش داده است تا باغداران واقعی را با چالشی سخت مواجه کند.

ما اعتقاد داریم اگر مسئولان ما به دنبال اجرای دقیق قانون هستند؛ شمشیر قانون را بردارند و به سراغ گردن کلفت هایی بروند که زمین خواری، جنگل خواری، ساحل خواری، کوه خواری، رانت خواری و بیت المال خواری پیشه کرده اند؛ و یا آنکه زمین های بکر کشاورزی را با غرس چند نهال و احداث ویلا به نابودی می کشانند؛ نه آنکه به یک باغدار اجازه ندهند در مِلکش یک اتاقک برای استراحت و نگهبانی، انباری یا سرویس بهداشتی احداث کند.
پیگیری های رسانه ای منجر به آن شد تا حسین احمدی _ فرماندار بندرگز _ که دغدغه ای مشابه رسانه ها برای پیگیری مطالبات مردمی در این خصوص دارد؛ نامه ای به استاندار گلستان ارسال کند و ضمن انعکاس گلایه های باغداران، خواستار اجرای قانون ملی در بندرگز شود و یا آنکه حداقل سطح مورد نیاز برای احداث خانه کارگری از یک هکتار به نیم هکتار کاهش یابد تا دغدغه بخش از باغداران مرتفع شود.
استاندار گلستان نیز دستور پیگیری ویژه در این خصوص صادر کرده است تا کمیسیون ماده ۱ تبصره ۱ امور اراضی استان در این خصوص تصمیم گیری کند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar