باشگاه خبرنگاران/ معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: مصرف کنندگان داروی «والزارتان» نگران نباشند.
حسین نیک نهاد با اشاره به انتشار خبری مبنی بر ناسالم بودن داروی «والزارتان» موجود در بازار ایران، گفت: داروی اغلب شرکت‌های تولیدی ایران از سلامت کافی برخودار بوده و با توجه به اطلاع رسانی به داروخانه‌های سطح کشور، موارد ناسالم در حال جمع آوری است.
وی با اشاره به بررسی ۱۷ شرکت داخلی تولیدکننده این دارو، از بررسی دقیق و فوری محصول «والزارتان» تولیدی این شرکت‌ها خبر داد و افزود: این دارو برای کنترل فشارخون و پیشگری از نارسایی قلبی تجویز می‌شود و به دلیل احتمال افزایش بیماری در مصرف کنندگان به دلیل ماده اولیه تولید آن، از کشور‌های واردکننده این ماده اولیه در دنیا جمع آوری شده است.
نیک نهاد ادامه داد: در ایران نیز ۱۷ شرکت تولیدکننده این دارو بررسی شدند که اغلب محصولات تولید داخل سالم بوده و تولیدات «والزارتان» هفت شرکت «حکیم»، «جالینوس»، «ابوریحان»، «آوه سینا»، «پورسینا» و «عبیدی» نیز با اطلاع رسانی انجام شده به داروخانه ها، در حال جمع آوری است.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تاکید کرد: بررسی منظم دارو‌ها و جمع آوری موارد ناسالم احتمالی از سطح عرضه، یک روند عادی در تامین سلامت دارویی کشورهاست و در مورد داروی «والزارتان» نیز مصرف کنندگان می‌توانند بدون نگرانی، داروی خود را از داروخانه‌های سطح کشور، خریداری کنند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar