مهر/ نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: اگر عملکرد خلاف مسئولان را فریاد کنیم مردم نسبت به اجرای عدالت در جامعه اسلامی امیدوار می‌شوند.
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز شنبه در ششمین جلسه السابقون که با حضور جمعی از پیشکسوتان استان قزوین برگزار شد با عرض تبریک ایام دهه کرامت اظهار کرد: وجود نیروهای همدل و همراه همچون شما برای استان قزوین نعمت بزرگ و ارزشمندی است و نظرات و پیشنهادات شما مورد توجه و پیگیری ما قرار می‌گیرد.
وی با بیان اینکه مدت‌هاست صحبت‌های رهبری به امیدواری نسبت به آینده ختم می‌شود، افزود: نگاه رهبر معظم انقلاب تاکید بر امیدواری مردم است و این موضوع صرف یک شعار نیست؛ بلکه باید بدانیم که امید به آینده و موفقیت و پیروزی مسلمانان جهان وجود دارد.
امام جمعه قزوین بیان کرد: در یک دوره ای با اعمال خشونت عمال پهلوی بر طلاب در فیضیه، امید ما به نجات از دست طاغوت و پیروزی انقلاب بود، اما امروز این امیدواری به بیرون مرزهای ایران و کل جهان تسری پیدا کرده است.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین اذعان کرد: همه مکتب‌های دنیا زمانی که از آینده جهان صحبت می‌کنند، نابودی زمین و انسان‌ها و جنگ‌های بزرگ را مطرح می‌کنند، اما نگاه قرآن این است که آینده جهان با موفقیت و پیروزی از آن مستضعفان جهان است.
وی با بیان اینکه نباید در موضوع امیددهی زیاده روی کرد، بیان کرد: ما نباید در ورطه افراط و تفریط گرفتار شویم، امیرمومنان(ع) فرموده اند؛ «خدا از آگاهان پیمان گرفته است در مقابل گرسنگی فقرا و سیری ثروتمندان ساکت ننشینند» بنابراین ما نباید نسبت به اتفاقات اطراف خود بی تفاوت باشیم.
آیت‌الله عابدینی امربه معرف و نهی از منکر را وظیفه همه مردم دانست و تصریح کرد: نباید زمانی که ما اختلاس، کلاهبرداری، فساد، ظلم و نفاق را مشاهده کردیم، سکوت کنیم یا با اهالی منکر همراه شویم و با اهالی معروف مخالفت کنیم؛ این به معنای امیدواری به برقراری عدالت در آینده نیست بلکه ما در این فضا دچار غفلت شده ایم.
امام جمعه قزوین تاکید کرد: قرآن کریم و دین از ما خواسته که همه مسائل را در کنار یکدیگر ببینیم و با نگاه امیدوارانه نسبت به آینده از بسیاری از مسائل مهم اطراف خود غافل نشویم.
وی با بیان اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب تا به امروز شاهد پیشرفت‌ها و دستاوردهای بزرگی بوده ایم، بیان کرد: باید اقدامات انجام شده در حوزه‌های مختلف برای مردم بیان شود؛ زیرا این موضوع عامل تحکیم پایه‌های حکومت انقلاب اسلامی است.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: یکی از اشکالات اساسی در کشور ما این است که با حضور هر دولتی اولین اقدامش تخریب دولت قبلی است و محصول این عملکرد منفی شدن نگاه مردم نسبت به دولت‌هاست که زمینه ساز ناامیدی نسبت به نظام می‌شود.
آیت‌الله عابدینی با اشاره به شعار سال گفت: وظیفه ما حمایت از کالای ایرانی است و باید تا جایی که شرایط همراهی می‌کند، سعی کنیم خود و خانواده‌هایمان از کالای ایرانی استفاده کرده و ترویج آن را فرهنگسازی کنیم.
وی با اشاره به درپیش بودن کنگره ۳ هزار شهید استان قزوین، بر ضرورت برگزاری هرچه باشکوهتر این کنگره تاکید کرد.
امام جمعه قزوین در ادامه با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب بیان کرد: انقلاب ما در سال جاری ۴۰ ساله می‌شود و این شجره طیبه به بار می‌نشیند و باید شعارهای انقلابی را بازخوانی کنیم که شعارهای این انقلاب چه بود و ما امروز در چه وضعیتی قرار داریم؟
نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: در ابتدای انقلاب امام راحل فرمودند من یک تار موی کوخ نشینان را با کاخ نشینان عوض نمی‌کنم؛ اما امروز چرا دولتمردان ما باید در کاخ زندگی کنند؟ وظیفه ما انتقاد از این شرایط است و نباید در مقابل اشرافی‌گری سکوت کرد.
وی تصریح کرد: وظیفه همه ما بیان حقایق و انتقاد از کج روی‌هایی است که به پای اسلام و انقلاب نوشته می‌شود؛ اگر ما عملکرد خلاف مسئولان را فریاد کنیم مردم نسبت به اجرای عدالت در جامعه اسلامی امیدوار می‌شوند.
آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: براساس آیات مر و روایات یقین دارم که مدیریت آخرالزمان مخصوص مردم مستضعف و مسلمان است و امید داریم که این انقلاب به انقلاب و ظهور حضرت حجت(عج) منتهی خواهد شد و خداوند نظام جمهوری اسلامی را حفظ می‌کند، اما خدای متعال سهل انگاران را تضمین نداده است که حفظ خواهند کرد.

امام جمعه قزوین بیان کرد: باید مراقب باشیم که لیاقت حراست و نگهبانی از اسلام و انقلاب از ما گرفته نشود.
امام جمعه قزوین در پایان گفت: خدای متعال به ما آبرو و حیثیت داده است و باید از آن در راه خدا استفاده کنیم، این آبرو اگر در راه خدا استفاده شود خدای متعال به آن آبرو می‌دهد اما اگر از آن در راه خدا انفاق نکنیم، خدای متعال این آبرو را از ما می‌گیرد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar