شبستان/ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین از افزایش ۱۱ درصدی صادرات در سه ماهه نخست سال جاری در استان خبر داد.
علی پرزحمت امروز (30 تیر) در همایش روز صنعت و معدن که در سالن اجتماعات سازمان صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، بیان کرد: قزوین استان صنعتی است که حدود 3 هزارو 930 پروانه بهره برداری با 153 هزار اشتغال دارد و یک هزار 250 طرح صنعتی و تولیدی از یک تا هشتاد درصد پیشرفت فیزیکی با 50 هزار اشتغال در این استان وجود دارد.
وی ادامه داد: در سال گذشته یک هزار و 80 واحد تولیدی در استان تسهیلات دریافت کردند و 493 واحد صنعتی هم مشکلات شان در کارگروه صنعتی مصوب شده و برخی به کار گروه ملی ارسال شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین اضافه کرد: در ارتباط با معادن، شورای معادن در سال جاری تشکیل شده و واحدهای معدنی که کار نکنند خلع ید شده و آنها که واحد فرآوری دارند هم مورد مساعدت قرار می گیرند.

وی با اشاره به افزایش صادرات در استان عنوان کرد: در سه ماهه نخست سال جاری 160 میلیون دلار صادرات داشتیم که 11 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته و 153 میلیون دلار هم واردات صورت گرفته است.
در ادامه رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین اظهار کرد: ما با مشکلات و چالش های جدی مواجه هستیم که اگر این مسائل شفاف بیان نشود، مشکلات حل نمی شود.
علیرضا کشاورز قاسمی با اشاره به تشدید تحریم ها افزود: همه اخبار تشدید تحریم ها را دنبال می کنند زیرا رزق آنها به این ارتباطات بین المللی بستگی دارد و شکی نیست برای رونق اقتصاد باید ارتباطات وجود داشته باشد بنابراین این امر ضروری محسوب می شود.
وی اعلام کرد: ما می پذیریم تحریم ها تشدید خواهد شد و در شرایط جدید باید اقدام کرد و اولویت اول ما اعتمادسازی است و برای این منظور باید تیم اقتصادی توانمندی شرایط فعلی را عهده دار باشد.
رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین عنوان کرد: شرایط کنونی مدیریت اقتصادی توانمندی را می طلبد و بحث دیگر شفاف بودن است یعنی آنچه اتفاق می افتد قابل رصد باشد.
وی تاکید کرد: نکته دیگر این است بپذیریم همگی خطا می کنیم و چه ایرادی دارد به اشتباه خود اقرار کنیم و نقدپذیر باشیم و این کار موجب جلب اعتماد می شود.

کشاورز قاسمی توضیح داد: به مشارکت گرفتن نخبگان بخش خصوصی اقدام دیگری است که اعتمادسازی را سبب می شود و در پختگی تصمیم ها هم کمک می کند اگر شرایطی فراهم کنیم تا همراهی بخش خصوصی و مردم داشته باشیم به طور مطمئن عبور از مراحل دشوار بعدی راحت خواهد بود.
وی یادآور شد: مشکلات اقتصادی برای همه دولت ها پیش می آید و مهم این است با چه ساختاری از این مشکل عبور کرد و ما چاره ای نداریم با همراهی بخش خصوصی از این مشکلات عبور کنیم و باید تغییر رویکرد را در اعتمادسازی داشته باشیم و انشالله در فضای یکدلی از این مرحله هم عبور خواهیم کرد.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar