ایرنا/ آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: دشمنان کمر به شکستن اسلام و مسلمین بسته اند و ما نباید حالت انفعالی و یاس در برابر آنها داشته باشیم.

دفتر آیت الله مکارم شیرازی اعلام کرد که وی در دیدار اعضای شورای سیاستگذاری ویکی شیعه با تاکید بر این که دشمنان از هر وسیله ای که دارند استفاده می کنند، افزود: آنها فعلا اسلام را مزاحم منافع نامشروع خودشان در منطقه می‌دانند.
وی گفت: ما باید در مقابل دشمنان بایستیم، چون معارف اسلام قوی است و منطق آنها ضعیف، ما حرف حساب برای زدن داریم ولی آنها کارشان تخریب است.
آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه سرمایه دشمنان غالبا دروغ و تهمت است گفت که مرتب تکرار می‌کنند که شما قائل به تحریف هستید. پیداست اینها مغرضند و تکرار می‌کنند و هیچ باکی از هر دروغ و تهمت ندارند.
این مرجع تقلید با اشاره به لزوم پاسخگویی به شبهات با ادبیات صحیح افزود: ادبیات زشت سبب سقوط می‌شود، در ذکر شبهات و سخنان مخالفان باید به مقدار لازم پرورش داده شود، شبهه حالت تخریبی دارد و ما نیاییم و یک شبهه را حسابی شرح و بسط بدهیم و بعد بخواهیم جواب بدهیم، به مقدار لازم که خیانت نباشد ذکر می‌کنیم، فشرده ولی پاسخ باید سازنده و مستدل و مسلط باشد، شبهه تخریبی است و نباید بگذاریم مسلط شود.
وی با تقدیر از خدمات شورای سیاستگذاری «ویکی شیعه» ، گفت: این کار ابداع و ابتکار خوبی است و به یقین تاثیر فراوانی خواهد داشت، هر چند به نظر می رسد که هنوز در اول راه هستید و تا رسیدن به نهایت راه فاصله زیادی است، و این فاصله به زودی طی خواهد شد.
آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: هر روز مسائل جدیدی پیش می‌آید و باید ابتکارات تازه‌ای داشته باشید و مسائل تازه‌ای و هیچ وقت این راه پایانی ندارد.
وی با اشاره به این که ما باید پابه پای زمان جلو برویم، اظهار داشت: هر روز یک وسیله تازه‌ای ابتکار و اختراع می‌شود و ما نباید اجازه بدهیم که این وسیله فقط در اختیار دیگران باشد، ما پیش‌گام باشیم و این وسیله را قبل از آنکه آنها استفاده کنند، استفاده کنیم.
وی با ذکر نمونه ای تاریخی از دوران پیغمبر گرامی اسلام (ص)افزود: در تاریخ آمده است زمانی که پیغمبر اکرم مشغول یکی از غزوات بودند به ایشان خبر دادند که در طائف سلاح تازه‌ای پیدا شده، فرمودند فورا بروید و از آن سلاح تهیه کنید و بیاورید. معنای آن این است که برنامه اسلام این بوده است که از سلا‌ح‌های تازه در مبارزه با دشمن همیشه استفاده می‌شود.
وی گفت: متاسفانه بعضی‌ها هر چیز تازه‌ای که پیدا می‌شد با آن مخالفت می‌کردند، حتی بلندگو که پیدا شده بود می‌گفتند این بوق شیطان است.
وی مخالفت با نوآوری را در اثر تحریف معنی بدعت دانست و افزود: چیزی از بدعت در ذهن آن‌ها بوده و آن را به صورت غلط بر هر چیز نو و جدیدی تطبیق می‌کردند. بدعت در واقع این است که احکام تازه‌ای بیاورند، در حالی که اینها ابزار تازه است نه احکام تازه.
آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: ما باید از ابزار جدید استفاده کنیم و بهترین استفاده ما باید از اینها باشد، هواپیما آمده است ما باید از آن استفاده کنیم. به هر حال استفاده از ابزار نوین یک وظیفه ماست و بدون تعصب باید بین ابزار و احکام فرق بگذاریم.
وی در پایان ضمن آرزوی توفیق برای شورای ویکی شیعه و بیان اینکه خبررسانی حرف اول را می‌زند، گفت: شما باید خبررسانی وسیع و گسترده داشته باشید تا همگان بدانند که ویکی‌شیعه می تواند مرجعی‌ برای‌‌ حل مسائل باشد.
ویکی شیعه، دانشنامه‌ای مجازی در شبکه جهانی اینترنت است که هدف آن بیان و توضیح تمامی مفاهیم و مسائل دخیل در شناخت شیعه و سایر مذاهب پیرو مکتب اهل بیت(ع) (شامل تاریخ، جغرافیا، فقه، اصول فقه، مفاهیم، باورها، نام‌ها و غیره) است. ویکی شیعه اول تیرماه سال 93 به صورت رسمی رونمایی شد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar