باشگاه خبرنگاران/در آیینی با حضور محمدرضا عارف رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، از سه دستاورد فناوری اطلاعات در دانشگاه شهرکرد رونمایی شد.
این دستاورد‌ها شامل مرکز محاسبات سریع، اولین سامانه جامع رصد وضیعت اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و اتصال دانشگاه شهرکرد به شبکه علمی کشور به‌عنوان اولین دانشگاه منطقه شش بود.
گفتنی است: پردازش الگوریتم‌های موازی و توزیع شده، سیستم‌عامل‌های امن، مدل‌سازی و شبیه‌سازی، رمزنگاری و صنایع خودروسازی مکانیک سیالات از کاربرد‌های مرکز محاسبات سریع می‌باشد.
ایجاد ارتباط بین دانش‌آموختگان و مراکز نوآوری و رشد دانشگاه، پیگیری و رصد وضعیت شغلی در رشته تحصیلی و نوع استخدام دولتی و غیر دولتی، استفاده از اطلاعات و آمار در ایجاد و توسعه رشته‌های دانشگاه و استفاده از تجربیات فارغ‌التحصیلان از اهداف سامانه جامع رصد وضعیت اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است.
شبکه علمی کشور نیز شبکه‌ای مستقل است که با استفاده از فیبر، دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی را با پهنای باند بالا به یکدیگر متصل می‌کند که کاربران می‌توانند از طریق این شبکه، منابع مورد نیاز خود را جستجو کنند و اطلاعات مربوط به کتابخانه‌ها، دانشگاه‌ها، پروژه‌های تحقیقاتی را به دست آورند.
دانشگاه شهرکرد در غرب این شهر (مرکز استان چهارمحال و بختیاری) و کیلومتر ۲ جاده سامان، در ابتدای بلوار رهبر قرار دارد.
گفتنی است: اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به ریاست محمدرضا عارف و برای بررسی و ارتقای شاخص‌های کمی و کیفی حوزه آموزش، فناوری و پژوهش، به چهارمحال و بختیاری سفر کردند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar