فارس/ سه کلاهبرداری که مردم را با تماس تلفنی پای دستگاه‌های خودپرداز می‌کشاندند و کارت آنان را به نفع خود خالی می‌کردند، دستگیر شدند.
رئیس پلیس آگاهی کردستان در مصاحبه با خبرنگاران رسانه‌ها گفت: در روزهای گذشته افرادی به پلیس آگاهی مراجعه و شکایاتی مبنی برکلاهبرداری به صورت کارت به کارت گزارش دادند.
سلمانی با بیان اینکه این موضوع به صورت هدفمند در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت، افزود: با تشکیل یک تیم ویژه موضوع پیگیری شد.
به گفته وی، در همین رابطه سه نفر با دریافت نیابت قضایی نفر بازداشت شدند که در بازجویی‌ها به کلاهبرداری‌های خود اعتراف کردند.
رئیس پلیس آگاهی کردستان درباره شگرد کلاهبرداری این افراد گفت: این سه نفر با تماس تلفنی با افراد به آنها می‌گفتند که از طریق برنامه‌های رادیویی برنده شده‌اید یا اینکه خط شما برنده جایزه شده است.
وی دیگر شگرد کلاهبرداران را برنده شدن افراد برای دریافت کمک هزینه سفر به عتبات عالیات عنوان کرد و گفت: این افراد با این روش‌ها از سادگی مردم سواستفاده کرده و آنها را پای عابر بانک می‌کشیدند.
سلمانی افزود: یکی از کلاهبرداران اهل عراق است و با زبان بومی با برقراری تماس با افراد می‌گفت که مقادیری دلار دارد و از آنجا که پلیس در تعقیب اوست می‌خواهد دلارهایش با ریال معاوضه کند.
وی روش دیگر این افراد را فروش اجناس خارجی به قیمت ارزان اعلام کرد و گفت: کلاهبرداران با این روش، پول کرایه بار را می‌گرفتند اما جنس را تحویل نمی‌دادند.
وی با اشاره به اینکه تاکنون 10 شاکی خصوصی به آگاهی استان مراجعه کرده اند گفت: روز به روز به مالباختگان اضافه می‌شود.
به گفته سلمانی، تاکنون 150 میلیون تومان کلاهبرداری توسط این مجرمین محرز شده است.
وی به مردم توصیه کرد به چنین حربه‌هایی اعتماد نکنند تا به دام کلاهبرداران نیفتند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar