ایرنا/ مدیر روابط عمومی حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به وقوع پدیده گرد و غبار در تعدادی از شهرستان های این استان در روز شنبه گفت: میزان گرد و غبار در شوش به هشت برابر، در دزفول هفت برابر و در امیدیه به پنج برابر حدمجاز رسیده است.
شهریار عسکری روز شنبه افزود: میزان گرد وغبار در ساعت 17 امروز در شوش به یک هزار و 200 میکروگرم بر مترمکعب، دزفول یک هزار و 67میکروگرم بر مترمکعب، امیدیه691 میکروگرم بر مترمکعب، سوسنگرد 498 میکروگرم بر مترمکعب، اهواز 447 میکروگرم بر مترمکعب، آبادان 435 میکروگرم بر مترمکعب، شوشتر 378 میکروگرم بر مترمکعب، بندر امام 322 میکروگرم بر مترمکعب و اندیمشک به 217 میکروگرم برمترمکعب رسید.
بر اساس گزارش هواشناسی خوزستان سرعت باد در اهواز در این ساعت 25 کیلومتر بر ساعت (هفت متر بر ثانیه) است.
هواشناسی خوزستان همچنین وقوع تندباد لحظه ای و گرد و غبار را برای روزهای شنبه و یکشنبه در برخی نقاط خوزستان پیش بینی کرده است. بر همین اساس در این مدت در سطح زمین، به دلیل تغییرات فشار هوا در ساعاتی شاهد وزش بادهای شدید و به نسبت شدید و تند باد لحظه ای خواهیم بود که در بیشتر نقاط باعث کاهش دید افقی ناشی از پدیده گرد و غبار می شود و در نیمه شرقی خوزستان نیز در ساعاتی افزایش ابر قابل انتظار است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar