ایرنا/ معاون بهره ‌برداری شرکت آب و فاضلاب همدان با تاکید بر اینکه استفاده از آب شرب در کارواش ها ممنوع است گفت: هیچ یک از کارواش‌های همدان از آب شرب استفاده نمیر‌کنند و با تانکر آب خریداری و کار می‌کنند.
حمیدرضا نیکداد روز شنبه افزود: اولویت این شرکت ترغیب شهروندان به استفاده از کارواش به جای شستن خودرو در منزل است. چراکه
این کار باعث می شود تا میزان مصرف آب برای شستن هر خودرو از 300 لیتر به 30 لیتر کاهش یابد.
وی با تاکید بر صرفه جویی در مصرف آب اظهار داشت: به منظور توزیع عادلانه آب در بین شهروندان، 64 دستگاه‌ فشارشکن آب در سطح شهر نصب شده است.
معاون بهره‌ برداری شرکت آب و فاضلاب همدان افزود: 44 دستگاه شیر فشارشکن تا یک ماه پیش مجهز به کنترل‌گر فشار شده است و با مدیریت شبکه نبض شبکه در دست است و با این کار مدیریت مصرف اعمال می‌شود.
نیکداد بیان کرد: همچنین دستگاه‌های کاهنده مصرف آب برای صرفه‌جویی آب در مدارس و مساجد نصب شده است و شیرآلات با تعویض رایگان در اختیار آنها گذاشته می‌شود.
وی با بیان اینکه شهروندان می‌توانند برای آبیاری فضای سبز داخل منازل از آب منطقه ‌ای مجوز حفر چاه دریافت کنند افزود: آب مصرفی شهر همدان از 60 حلقه چاه، سد اکباتان و رودخانه‌های فصلی در فصول غیرزراعی تامین می‌شود.
معاون بهره ‌برداری آب و فاضلاب همدان در خصوص تصفیه فاضلاب بیمارستان‌ها نیز گفت: در شهر همدان تمام بیمارستان‌ها مجهز به سیستم تصفیه فاضلاب هستند که پس از تصفیه وارد شبکه فاضلاب می‌شود.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar