رکنا/رعایت نکردن اصول ایمنی حین کار در یک ساختمان پنج طبقه در دست ساخت، سقوط ناگهانی یک کارگر ساختمانی در عمق 10 متری چاهک آسانسور را به همراه داشت.
این کارگر 18 ساله افغانی که در این حادثه به سختی مجروح شده بود، به بیمارستان انتقال یافت.
بر اساس این گزارش، به دنبال تماس نگهبان و کارگران ساختمان در حال ساخت با سامانه ی ۱۲۵ و درخواست کمک از آتش نشانی، بلافاصله با هماهنگی ستادفرماندهی این سازمان، آتش نشانان ایستگاه 15 و گروه امداد و نجات 2 ساعت ۱۶ عصر روز گذشته به محل حادثه واقع درخیابان ۱۵ متری سوم کوی افسریه اعزام شدند.
حسین فخاری فرمانده ی آتش نشانان حاضر در محل درباره ی این حادثه گفت: تعدادی از کارگران درطبقه سوم یک ساختمان پنج طبقه در حال ساخت، سرگرم کار بودند که یکی از این کارگران که پسری ۱۸ ساله بود، به دلیل بی احتیاطی و عدم رعایت موارد ایمنی در هنگام دیوار و حصار چینی چاهک آسانسور، ناگهان به داخل این چاهک سقوط کرد و در عمق حدودا ۱۰ متری آن نقش بر زمین شد.
وی تصریح کرد: نجاتگران آتش نشانی بلافاصله با وارد شدن به داخل چاهک آسانسور، در حضور عوامل اورژانس اقدام به تثبیت کردن مصدوم بر روی برانکارد مخصوص کرده و سپس وی را از داخل چاهک بیرون آورده و برای ادامه ی درمان تحویل امدادگران اورژانس دادند.
فخاری در ادامه اظهار داشت: پس از پایان این عملیات، تذکرات لازم در خصوص ایمنی در محیط های کارگاهی و ساختمانی توسط آتش نشانان به کارگران و مسئولین این پروژه ساختمانی ارائه شد.
این فرمانده آتش نشانی به پیمانکاران، مهندسین ناظر و نیز کارفرمایان ساختمانی توصیه کرد: در طول مدت ساخت و ساز، باید توجه داشته باشند که با بستن و محصور کردن راه پله ها، لبه ی پشت بام و چاهک آسانسورها، قطعا می توان از بروز چنین حوادثی که ممکن است به مرگ افراد نیز منجر شود، جلوگیری کرد.
همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar