ایرنا/ رئیس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی با اشاره به ناپایداری هوا در این استان گفت: با توجه به رگباری بودن بارش ها در روزها یکشنبه و دوشنبه، احتمال سیلابی شدن مسیل ها در برخی نقاط استان وجود دارد.
مهری هاشمی دوین اظهار داشت: بر اساس پیش بینی های انجام شده، از امروز عصر، شاهد ناپایداری هوا در استان هستیم و این ناپایداری تا روز چهارشنبه هفته جاری در استان ادامه دارد که سبب وزش باد، گاهی باد نسبتا شدید، احتمال وقوع گرد و خاک، افزایش ابر خواهد شد.
وی افزود: برای عصر یکشنبه و دوشنبه بارش باران، رگبار و رعد و برق پیش بینی شده است که بر این اساس سیلابی شدن مسیل ها و جاری شدن رواناب در نقاط مختلف استان دور از انتظار نیست.
هاشمی دوین با بیان اینکه ناپایداری هوا سبب کاهش دما می شود گفت: این هفته شاهد کاهش چهار تا 6 درجه ای دما در استان هستیم و تا پایان هفته، مردم استان هوای خنکی را تجربه می کنند.
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی افزود: گرمای هوا در شهر آشخانه روز جمعه رکورد زد و به 45درجه سانتیگراد بالای صفر رسید که بیشترین میزان در یک دهه گذشته بود.
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی گفت: بیشینه دمای هوای بجنورد روز جمعه 41 درجه و کمینه دمای این شهر نیز 21 درجه سانتیگراد بود.
استان 863 هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar