ایسنا/ معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی سلماس موجب رونق فضای کسب و کار در منطقه خواهد شد .
رضا حسینی در جلسه بررسی و رفع مشکلات منطقه ویژه اقتصادی سلماس که باحضور مسئولین استانی و شهرستانی در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد،با اشاره به لزوم بهره مندی مردم سلماس از مزایای این منطقه ویژه اقتصادی بیان کرد: با توجه به وضعیت کشور، راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی سلماس موجب رونق فضای کسب و کار در منطقه خواهد شد چراکه شهرستان سلماس در یکی از مناطق مهم و خاص کشور قرار دارد و می تواند در استفاده از مزیت های مرزی خود موفق باشد.
حسینی با اشاره به وقفه 8 ساله در راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی سلماس اظهار کرد: متاسفانه تاکنون اقدام خاصی در راستای راه اندازی و آغازبکار این منطقه اقتصادی صورت نگرفته است و اگر در این خصوص بیش از این وقفه ایجاد شود قطعا در بحث های جذب سرمایه گذار و رونق آن با مشکل مواجه خواهیم شد.
وی در خصوص تامین آب موردنیاز برای راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی سلماس تصریح کرد: بحث کمبود آب در حاشیه دریاچه ارومیه در حوزه استحفاظی اراضی سلماس رعایت نشده و باید برای کنترل بحران آب در این منطقه تدابیر جدیدی در جهت مدیریت میزان آب موجود اندیشید.
شهروز برزگر نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با بیان اینکه راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی سلماس قربانی سیاست بازی شده است، گفت: انتخاب هیئت اجرایی منطقه ویژه اقتصادی سلماس سیاسی شد و تک به تک آن ها با تاخیر در راه اندازی این منطقه باید برای جوانان بیکار شهرستان جوابگو باشند.
برزگر افزود: منطقه ویژه اقتصادی سلماس تاثیر مستقیم روی معیشت و در آمد مردم منطقه و استان خواهد داشت و به همین دلیل مسئولین دستگاه های ذیربط باید در جهت راه اندازی سریع تر آن تمام تلاش خود را بکنند.
مرتضی اصغری فرماندار سلماس نیز با اشاره به ویژگی های خاص ارتباطی و ترانزیتی این شهرستان، اظهار کرد: هیئت مدیره سازمان منطقه ویژه اقتصادی سلماس انتخاب شده و عملیات فنس کشی و دیوار کشی این منطقه به متراژ ۵۰ هکتار آغاز شده و عملیات ساخت ساختمان گمرک نیز با اعتبار ۵ میلیارد ریال آغاز شده است .
پس از این جلسه دفتر و ساختمان منطقه ویژه اقتصادی سلماس توسط مسئولین مورد بهره برداری قرار گرفت.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar