تسنیم/ سخنگوی شورای‌شهر ارومیه گفت: وجود مغازه‌های ضایعات‌فروشی در کمربندی ارومیه، سبب ایجاد چهره ناخوشایندی از ورودی شهر ارومیه شده است، بنابراین سازماندهی ضایعات‌فروشان و انتقال به محل دیگر در دستور کار شورای شهر ارومیه قرار دارد.
حجت‌الاسلام والمسلمین محمد خلیل‌پور ، در‌باره چهره ناشایست ورودی شهر به دلیل تراکم حضور ضایعات فروشان در کمربندی اظهار داشت: در منطقه کمربندی، حوالی حسین‌آباد و سازمان فنی و حرفه‌ای شاهد حضور ضایعات فروشان هستیم که سبب زشت دیده شدن ورودی شهر ارومیه شده‌اند، بنابراین برای ساماندهی این وضعیت، از سوی شورای شهر ارومیه، برای ضایعات فروشان دو قطعه زمین در نظر گرفته شده است.
وی تصریح کرد: یکی از قطعه زمین‌ها پایین‌تر از کهنه بازار ارومیه، در زمینی به مساحت 2 هکتار، سمت جاده اشنویه است که زمین مذکور متعلق به شهرداری بوده و موقعیت مناسبی برای مستقر شدن ضایعات‌فروشان دارد.
عضو شورای شهر ارومیه افزود: قطعه زمین دیگری به مساحت 12 تا 13 هکتار، در حوالی میدان دواب برای ضایعات‌فروشان در نظر گرفته شده است که این زمین نیز هم اکنون در اختیار شهرداری ارومیه است.
خلیل‌پور درباره زمان انتقال ضایعات فروشان به محل‌های درنظر گرفته شده، گفت: با توجه به اینکه اراضی در نظر گرفته شده هنوز از سوی کارشناسان تایید نهایی نشده است، لذا به ضایعات فروشان از سوی شهرداری ارومیه اخطار ارسال نشده، اما به محض تایید کارشناسان ضایعات فروشان به محل‌های در نظر گرفته شده منتقل می‌شوند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar