آخرین خبر/ معاون میراث فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به خسارت 10 میلیارد تومانی آتش‌سوزی به مسجد جامع ساری تاکید کرد که در اجرای این طرح و مرمت و بازسازی آن، فازبندی و یا تکه تکه کاری نداریم و تمامی طرح تا پایان به‌طور یکجا اجرا خواهد شد.
عبدالمطلب شریفی، درباره آخرین تصمیمات و جزییات بازسازی مسجد جامع ساری اظهار کرد: باید چند روزی صبر کنیم تا بنا خودش را نشان دهد، ضمن اینکه امروز، همکاران‌مان از تهران به مازندران می‌آیند تا از آخرین اندیشه‌های ممکن هم بهره‌مند شویم.
وی افزود: ما طرح از پیش طراحی شده برای معماری‌های مذهبی داریم، اما از آنجا که برخی بناها از بین رفته است نیازمند اصلاح و بازنگری است.
شریفی خاطرنشان کرد: غالب صدمات به سقف مسجد بوده و سایر بناها عمدتا سالم است و ما در بازسازی بنا به هیچ وجه تغییری در بنا ایجاد نمی‌کنیم و تنها سازه‌ها نیازمند استحکام‌بخشی است.
شریفی در این خصوص که آیا در طراحی و بازسازی مسجد، سقف آن مجددا از چوب خواهد بود، بیان کرد: برای تصمیم‌گیری در این خصوص باید شورای فنی تشکیل شود تا برای آن بهترین تصمیم گرفته شود، البته استفاده از چوب نیز با معماری سنتی یکی از گزینه‌های پیشنهادی خواهد بود.
وی با بیان اینکه در بازسازی مسجد جامع ساری ما از آخرین تکنولوژی‌های روز براساس ضوابط میراث فرهنگی استفاده می‌کنیم، اضافه کرد: در آخرین جلسه برگزار شده در خصوص بازسازی مسجد جامع ساری، میراث فرهنگی به عنوان ناظر و ارزیاب طرح و شهرداری ساری به عنوان مجری طرح تعیین شد و سایر دستگاه‌های ذیربط در تأمین اعتبار بازسازی آن سهیم هستند.
وی ادامه داد: در بازسازی این طرح، هم از اعتبارات ملی، هم استانی و هم از کمک‌های مردمی و خیّران بهره می‌گیریم.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar