فارس/نمایشگاه «زنجان در گذر زمان» آغاز به کار و در این مراسم از تمبر شیخ اشراق رونمایی و نماد شیخ اشراق نیز توسط شهردار زنجان به حجت‌‎الله ایوبی دبیرکل ملی یونسکو اهدا شد.
نمایشگاه زنجان در گذر زمان با حضور حجت‌الله ایوبی دبیرکل ملی یونسکو و سعدالله نصیری قیداری رئیس انجمن نجوم ایران در کارخانه کبریت زنجان افتتاح شد.
همچنین در این مراسم از تمبر شیخ اشراق رونمایی شده و این تمبر به شهردار زنجان اهدا شد.
در این مراسم نماد شیخ اشراق نیز از طرف شهردار زنجان به حجت‌‎الله ایوبی دبیرکل ملی یونسکو تقدیم شد.
شهردار زنجان در این برنامه با اشاره به اینکه زنجان به عنوان میزبان مهربان بسیار مشهور است؛ گفت: زنجان ظرفیت‌های بسیاری دارد که باید از آنها بهره جست.
مسیح‌الله معصومی با اشاره به اینکه از جمله صنعت‌های زنجان ملیله است که ثبت ملی شد؛ اضافه کرد: با توجه به ظرفیت‌های شهر زنجان این شهر زنجان به عنوان پیشرو بین کشورهای اکو انتخاب و قرار شد که محور توسعه شهر زنجان فرهنگی باشد.
وی با اشاره به اینکه در این برنامه زنجان پیشرو شد چون ظرفیت لازم را را در این زمینه دارد؛ گفت: امروز هشتم مرداد روز ملی زنجان است به همین دلیل برنامه‌های متعددی به مناسبت این روز برگزار می‌شود.
شهردار زنجان با بیان اینکه ضمن تقدیر از مسؤولان موسسه فرهنگی اکو و مسؤولان زنجانی افزود: یکی از مسائلی که بسیاری از استان‌ها و کشورها بر آن تاکید دارند؛ بحث توسعه و آبادانی شهر است.
وی با اشاره به اینکه اگر اعتقاد داریم که توسعه یک استان باید ماندگار و پایدار باشد و برای نسل آینده ثابت نام باقی بماند؛ اضافه کرد: باید توسعه بر بستر فرهنگ آن منطقه مبتنی باشد.
معصومی در ادامه از تعریف 10 محور توسعه برای زنجان با همکاری موسسه فرهنگی اکو خبر داد و گفت:همچنین در نظر داریم همه مدیران و اهالی توسعه را مقید کنیم؛ اگر کار توسعه‌ای انجام می‌شود شرط لازمش لحاظ فرهنگ و محور اجتماعی است.
همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar