مهر/ مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز از کشف سه میلیارد تومان لوازم‌یدکی خودروی احتکار شده در استان البرز خبر داد.
علی‌اکبر مختاری با اشاره به کشف چهار انبار احتکار کالا در استان، اظهار کرد: دریکی از این انبارها سه میلیارد تومان لوازم‌یدکی خودرو شامل محصولات یکی از شرکت‌های بزرگ خودروسازی داخل کشور کشف‌شده است.
وی بابیان اینکه انبار احتکار لوازم‌یدکی خودرو در محدوده چهارباغ شهرستان ساوجبلاغ واقع است، افزود: شخص متخلف دارای نمایندگی فروش در شهر ارومیه است، این انبار پلمپ شده تا تکلیف پرونده آن مشخص شود.
کشف انبار احتکار لوازم خانگی در کرج
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز با اشاره به اینکه درمجموع وسعت فضای فیزیکی سه انبار دیگر برابر ۲۲ هزار مترمربع است، گفت: این انبارها به تفکیک متراژهایی برابر ۱۲، ۸ و ۲هزار متری دارند که دو مورد آن در شهرک صنعتی بهارستان و یک مورد هم در منطقه کمالشهر واقع است.
مختاری با تأکید بر اینکه دریکی از انبارها انواع لوازم‌خانگی یک برند آلمانی کشف‌شده است، گفت: طبق بررسی‌های انجام‌شده از نمایندگی فروش این برند در کرج، طی هفته‌های اخیر تنها دو محصول چای‌ساز و قهوه ساز در اختیار نمایندگان فروش قرارگرفته درحالی‌که بیش از ۲۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان لوازم‌خانگی در این انبار احتکار شده بود.
وی با اشاره به کشف یک‌میلیون و ۶۰۰ هزار شامپو و یک‌میلیون ۲۰۰ هزار پوشاک بچه از دو انبار دیگر اشاره کرد و گفت: ۱۲۱ هزار عدد خمیردندان نیز از این انبارها کشف‌شده است.
خرید با ارز سه هزارتومانی فروش با نرخ آزاد
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز تأکید کرد: بخشی از این کالاها توسط متهم پرونده در سال گذشته با ارز سه هزار و ۸۰۰ تومانی وارد کشور شده بود اما با نرخ آزاد به فروش رسیده است.
مختاری بابیان اینکه متهم این پرونده سابقه قاچاق با محکومیت یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومانی را در پرونده دارد، گفت: شخص متخلف به دلیل احتکار لوازم‌خانگی و گران‌فروشی محاکمه خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه صبح امروز نیز در استان البرز دو انبار کشف‌شده است، تشریح کرد: در یک انبار دو هزار و ۵۰۰ طاقه پارچه احتکار شده بود و در انبار دیگر نیز ۱۰ تن روغن و تعدادی پودر شوینده فاقد پروانه کشف‌شده است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar